НОВІ ПОГЛЯДИ НА ТЕАТРАЛІЗОВАНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Важливе місце у розвитку емоційної сфери дошкільнят відіграє театралізована діяльність, у якій яскраво проявляється і розвивається дитяча творчість. У ній дошкільнята є одночасно і драматургами, і акторами. І хоча творчість у такій грі спирається на відтворення знайомого матеріалу, дитина вносить в нього своє тлумачення, вигадку, фантазію. Малюки не просто копіюють образи, а ніби комбінують своє уявлення, передають власне ставлення до зображеного, свої почуття, переживання. Саме темі „Театралізована діяльність – впливовий засіб розвитку емоційної чутливості дітей дошкільного віку” і був присвячений районний семінар, який пройшов на базі РМК.

Метою семінару було систематизувати знання педагогів про організацію театрально-ігрової діяльності дітей дошкільного віку, її можливості в мовному розвитку дошкільнят, спонукати їх до створення нового нетрадиційного виду театралізації.

У відеопрезентації  „Театралізована діяльність в системі навчання дітей ЗДО”, Ірина Фурдь, вихователь Вертепського НВК,  акцентувала увагу на тому, що  у розвитку емоційної сфери дошкільнят значна роль надається театралізованій діяльності. Вона є дієвим виховним та розвивальним засобом навчання дошкільнят виявляти свої емоції та розуміти емоційний стан оточуючих. Також специфікою театралізованої діяльності є те, що вона сприяє розвитку емпатії дітей дошкільного віку, що є невід'ємною та важливою складовою емоційного розвитку.

Цікавим доповненням семінару була і ділова гра (імаготерапія) "Розкриття творчого потенціалу методами казкотерапії", яку провели методист РМК Вікторія Кір’янова та Ірина Фурдь.

Підбиваючи підсумки роботи районного семінару, Вікторія Кір’янова зазначила, що театралізована діяльність відіграє значну роль у фізичному, розумовому, емоційному розвитку дітей. Має моральне спрямування і дає дітям варіанти для розв'язання проблемних ситуацій, тобто допомагає всебічно розвинути дитину. А тому дошкільнят необхідно залучати до театралізованої діяльності, оскільки вона загалом ефективно впливає на розвиток особистості дитини, водночас виступаючи специфічним видом дитячої активності і найулюбленішим видом їхньої творчості.

Учасники семінару також мали можливість ознайомитись з виставкою нетрадиційних видів театру „Театральна майстерня”Театр на фартушках, лопатках, дисках, ложках, кульках, пальчиковий театр, тіньовий театр, напільний тощо презентували  працівники Вертепського НВК.

Отже, театралізована діяльність дає прекрасні можливості для розвитку здібностей до творчості. І від того, наскільки були використані ці можливості, багато в чому буде залежати творчий потенціал дорослої людини.

Сніжана Долгіна