Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

Тиждень інформатики в ЗЗСО Хустського району

Вже традиційно, в середині листопада, з 11.11 по 15.11.2019 р.,в ЗЗСО Хустського району проводиться тиждень інформатики.

Предметний тиждень є цікавим, корисним та вносить різноманітність у шкільне життя. Протягом тижня проходять відкриті уроки, різноманітні позакласні заходи. Вони підвищують рівень знань учнів з інформатики, розвивають творчі й інтелектуальні здібності дітей, викликають інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість. Під час заходів в учнів виховується вміння працювати в команді, групах, розвивається почуття відповідальності.

Позакласна робота з інформатики є невід'ємною частиною всієї навчально-виховної роботи в школі. Вона поглиблює знання, залучає до вивчення предмета учнів як початкової, так середньої і старшої ланок школи, сприяє розвитку їх інтелекту, розширює світогляд.

Аналіз заходів, які були проведені в школах, показав, що всі вони були спрямовані на:

• розвиток творчої фантазії;

• логічного мислення;

• вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;

• формування обов'язковості, відповідальності, креативності тощо.

Також традиційно в рамках тижня проходив конкурс комп’ютерної грамотності «Бобер» для учнів 2-11 класів.

Надзвичайно насиченим тиждень був у Боронявській ЗОШ І-ІІІ ст. Вчителі та учні створили чудову фотозону, яка діяла протягом усього тижня, на перервах учні грали в інформаційне лото, розігрували призи в «Інформаційній лотареї», мали змогу відвідати виставку-конкурс малюнків. Вчителі провели відкриті уроки у 3, 5 та 6-у класах, інтелектуальну гру "ЩО? ДЕ? КОЛИ?", гру "КВК", онлайн-спілкування на форумах та чатах з питань ЗНО та вибору майбутньої професії для учнів 10-11 класів.

У Вишківському НВК ім. Ф.Келчеї для учнів 2-3 класів вчителі провели захід«Подорож до Комп’ютерленду», для восьмикласників конкурс «Найкращий знавець комп’ютера», а для 10 класу – «Конкурс презентацій».

У Данилівському НВК цікавими заходами були: брейн-ринг «Інформатика навколо нас» (5 кл.), тренінг «Безпека спілкування в мережі Інтернет» (7 кл.), гра «Я хочу бути рекламним агентом» (10 кл.), позакласний захід «Інформатичний калейдоскоп» (2-3 кл.), інтелектуальна гра «GoldenBit» (8 кл.) та ін.

У Драгівській ЗОШ І-ІІІ ст. вчителі провели для учнів 3-х класів урок «Подорож до Мультляндії», позакласний захід «Комп′ютерний турнір» для учнів 5-х класів, конкурс «Турнір знавців інформатики» для учнів 6 класу, конкурс «Інформаційний марафон» для учнів 9-11-х класів та ін.

Багато конкурсів відбулося й у Копашнівській ЗОШ І-ІІІ ст.: на розгадування ребусів з інформатики, на найкращий малюнок в графічному редакторі Paint, на найкращу комп'ютерну презентацію, на найкращий створений відеофільм.

В Крайниківській ЗОШ І-ІІІ ст. протягом тижня інформатики учні змагались в інтелектуальних іграх: «Інформатика з фіксіками», Інтелектуальна веселка, інформатичний конкурс «Своя гра», конкурс пантомім, ребусів. Оцінювались конкурси за допомогою програми Plickers. Учні 4 класу послухали поради «Одинички» та «Нолика» про безпечну поведінку в мережі Інтернет. Для учнів першого класу проведено екскурсію.

В Липецькополянській ЗОШ І-ІІІ ст. вчителі інформатики провели для учнів конкурс стінгазет, конкурс на найкращий кросворд, ребус, загадку, вірш, що має відношення до інформатики, брейн-ринг «Незвичайна інформатика» для учнів 6 класу, конкурс-змагання на швидкість редагування тексту для учнів 8-9 класів, турнір юних інформатиків для 5 класу тощо.

Вчителі Нижньобистрівської ЗОШ І-ІІІ ст. провели для учнів конкурс стінгазет, конкурс малюнків, турнір «Володар клавіатури», брейн-ринг «Інформаційний калейдоскоп», конкурс ерудитів «Кращий користувач ПК», ігри, квести та ін.

Цікаво залучали вчителі учнів до тижня інформатики в Нанківській ЗОШ І-ІІІ ст. Щоб надати учням право користуватись мережею Інтернет, вони повинні були щоранку виконати якесь завдання і тоді отримували пароль до WI-FI. Серед інших заходів було проведено квест «Пошук скарбів» для 5 та 8 класів, конкурс «Знавці інформатики» для 10-11 класів та ін.Щоденно, на перервах, протягом тижня між учнями школи проводилися конкурси стінгазет та малюнків. Цікавими виявилися результати конкурсу «Придумай назву».

В Нижньоселищенській ЗОШ І-ІІІ ст. двері кабінету інформатики та коридор третього поверху прикрашали цікаві факти про комп’ютери, ребуси, кросворди та стінгазети з інформатики. Між учнями 8 класу проведено гру «Показуха», з учнями 6 класу проведено урок-практикум на тему «Комп’ютерна графіка» з швидкою перевіркою знань учнів за допомогою сервісу Plickers, цікавим виявився конкурс знавців інформаційних технологій між учнями 11 класу. Ряд заходів було проведено й для учнів початкової ланки: урок-гра «Розтлумач інформацію» у 3 класах, гра «Складові комп’ютера» у 2-их класах, квест-урок «Середовище текстового редактора» для учнів 4-их класів.

Вчителі Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. проводили для учнів конкурси малюнків, екскурсії для молодших школярів до кабінету інформатики, демонстрували відеофільм «Технології майбутнього 2019 року», конкурс ерудитів, вікторини та ігри.

Серед цікавих заходів, які проходили в Стеблівській ЗОШ І-ІІІ ст. були: Online-батл «У світі інформації» – за участю двох команд учнів 8-го класу, інтерактивний майстер-клас для вчителів «Створення та обробка відеострічки», smartгра «Що? Де? Коли?» – для учнів 8-11 класів.

В Яблунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено конкурс на кращу стінгазету, інтелектуальну гру «Інформатикус», конкурс «Юний художник», конкурс «Оператор набору» та ін.

В Нижньобистрівській гімназії відбувся конкурс малюнків на тему «Комп’ютер – мій друг» і «Правила техніки безпеки на уроках інформатики» для вихованців 2-7-х класів, конкурс електронного малюнка на тему «Народні символи України», для вихованців початкової ланки було організовано перегляд навчальних відеороликів з інформатики. Вихованці 5-го класу взяли участь у конкурсі «Морський бій». З вихованцями 4 класу було проведено гру «Алгоритми в нашому житті». На перервах всі бажаючі мали змогу взяти участь у розгадуванні кросвордів та ребусів з інформатики.

Вчителі Забрідської ЗОШ І-ІІІ ст. провели з учнями багато конкурсів: на кращий малюнок «Техніка безпеки в комп’ютерному класі» (5-7 кл.), на кращий кросворд, на кращу презентацію, на швидкість редагування тексту (7-9кл.), комп’ютерних малюнків, виставку інформаційних стендів «Цікава інформатика» тощо.

Масштабний тиждень інформатики провели вчителі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Поряд з традиційними заходами, вчителі провели урок-лекцію у 8-х та 9-х класах “Безпека інформаційних систем”, конкурс знавців інформаційних технологій між учнями 9-х класів, урок-лекція для учнів 10-х та 11-х класів на тему ”Історія розвитку комп’ютерної техніки”, інтелект-шоу “У світі інформації” між учнями 7-х та 6-х класів,брейн-ринг для учнів 8-х класів. Красивим підсумком тижня інформатики було смакування незвичайним тортом, який було оформленням в інформатичномустилі.

У Кошелівській ЗОШ І-ІІІ ст. теж відбулись відкриті уроки, конкурси, квести, інтелектуально-розважальна гра «Інформатікус», конкурс «П’ятнадцятка» та ін.

Свої вміння орієнтуватися в інформаційному просторі під час тижня інформатики продемонстрували й учні Кривського НВК: в«Конкурсі знавців Word», конкурсі операторів «Золотий диск», в розв’язуванні ребусів, змаганні «Інформаційний бум».

Чітко спланованим тиждень інформатики пройшов і в Липовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Вчителі намагались залучити до свята всіх учнів школи, тому заходи були цікаві та змістовні: конкурс: «Інформатика з фіксиками » (2-4 класи),змагання «Веселий джойстик» (5-6 класи), змагання «Цікава інформатика» (7-8 класи), вікторина «Щасливий випадок» (9-11 класи).

В Березівській ЗОШ І-ІІІ ст. вчителі провели з учнями і конкурс малюнків, іконкурс комп’ютерного малюнка «Я та інформатика»,змагання на швидкість редагування тексту, конкурс ерудитів (загадки),конкурс операторів «Золотий диск»,бесіду-опитування «Якими ви бачите комп’ютери у майбутньому?» та ін.

Висловлюється подяка всім вчителям ЗЗСО району за вдало пророблену роботу, заохочення учнів до вивчення інформатики, поглиблення знань з предмету, розкриття творчих здібностей учнів, вміння працювати в команді, розвитку життєвих компетенцій та навичок.

Відеозвіт про проведення тижня інформатики можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=w6NbXPhPRNw&feature=youtu.be

 

 

Методист РМК

 Марина Шеверя« повернутися до списку новин