Мовна мозаїка освітян Хустщини

Українська мова дуже строката, різнобарвна, неоднорідна. Кожне слово не схоже на інше, виграє, переливається, міниться. Світ - мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова... Не одне століття український народ творив власну мову. Здається, скільки існує нація, стільки й живе народне слово. Живе, багате, мудре, влучне, співоче... Хочеться напитися з народного життєдайного джерела і пити вічно. Поринути в глибину століть, пізнати мовне багатство, знайти чарівні камінці, які прикрасять рідне слово.

19.02.2020 на базі Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся захопливий захід «Мовна мозаїка», на якому отримала чудову можливість побувати і я.

Дійство, присвячене нашій рідній українській мові, проходило за участі освітян Хустського району, зокрема, філологинь. Цікаві факти про нашу рідну мову розповіла Сливка М. М., учитель Данилівського НВК І-ІІІ ступенів, а майстер-клас із мовного кроссенсу для присутніх провела Сливка С. Ю., учитель Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Жваво та енергійно вчительство району обговорювало завдання до створення Мовної мозаїки,  які були дуже цікавими та спонукали до групової роботи: філологині підбирали цитати до творів відомих літераторів, відгадували ребуси…
Та родзинкою дійства стали фразеологізми. У всіх учасників було випереджувальне завдання – напередодні подивитися мультфільм «Сімейний марафон» і виписати з нього по 4 фразеологізми. Потім вчительки підбирали прислів'я, крилаті вислови та сталі звороти мови, які так люблять наші закарпатці. На кшталт: фрас бы тя трафив, Бог бы тя любив та ін.

Також філологині Хустського району займались пошуковою діяльністю та словниковою  роботою, складали пазли, в яких були зашифровані відомі українці, зокрема і закарпатці: Андрій Любка, Михайло Рошко, Іван Сенько, Петро Мідянка та ін.

Участь у флешмобі до Дня рідної мови стало завершальним акордом.

Висловлюємо щиру вдячність Подолей Н. М., методисту РМК,  та Турбінській М. С., голові РМО, за організацію подібних заходів та щоразу нові формати зустрічей! Завдяки таким людям, як ви - наша освітянська родина прагне змін на краще, йде в ногу з часом. Ми готові до змін, бо маємо таких мудрих наставниць!!!

Оксана Горват,

вчитель української мови та літератури

Монастирецького НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ»