Майстер – клас для вчителів зарубіжної літератури «Сервіс Classkick»

Сьогодення можна назвати ерою інформатики та телекомунікацій. Це ера спілкування, трансферу інформації та знань. Навчання і робота - сьогодні ці два слова стали синонімами: професійні знання та вміння старіють дуже швидко, тому необхідним є їх постійне вдосконалення.

Використання інтерактивних технологій, впроваджених на основі компетентнісних підходів,  створюють необхідні передумови високоякісного навчання. Для успішного здійснення процесу навчання вчитель повинен володіти технологічними аспектами організації освітньої діяльності школярів (різними прийомами роботи в форумі, чаті, теле- і відеоконференціях,  а також з іншими комунікаційними засобами).

Саме тому 22 грудня 2020 року в районному методичному кабінеті методистом Оленою Андьол був організований майстер-клас для вчителів зарубіжної літератури «Сервіс Classkick». Мета методичного заходу – ознайомити педагогів  із вищевказаним сервісом, його онлайн- інструментами, створенням інтерактивних робочих аркушів та можливостями зворотнього зв’язку між вчителем та учнями.

Методист О. Андьол ознайомила присутніх із програмами, які допомагають створювати інтерактивні робочі аркуші: Classkick, Wizer.me, Formative, Live Worksheets; окреслила переваги застосування сервісу Classkick у роботі вчителя під час дистанційного навчання, при виконанні домашніх робіт та під час роботи в класі.

Ганна Голяк, голова РМО вчителів зарубіжної літератури, презентувала власний досвід використання даного сервісу в роботі з учнями. Зокрема, учасники майстер-класу познайомилися зі створенням інтерактивних робочих аркушів, на яких можна розмістити навчальний матеріал та різного типу завдання для учнів: відео, зображення, текст, на основі яких учні відповідають на запитання і виконують завдання, аудіо файли, відповіді для автоматичної перевірки тощо. Цікавою та ефективною була практична робота, під час якої педагоги вчилися застосовувати інструменти сервісу Classkick для роботи з учнями на уроках зарубіжної літератури.

На жаль, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією кількість учасників майстер-класу була обмеженою. Та все ж сподіваємося, що наша зустріч у такому форматі не  остання. Вважаємо, що саме такі методичні заходи, які мають практичне спрямування, є найбільш ефективними для професійного зростання педагогічних працівників.

Оксана Попадинець,

вчитель зарубіжної літератури

Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.