Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

Ми йдемо в європейський дім

 Щороку третьої суботи травня Україна відзначає День Європи. «Ми повертаємося додому – у родину вільних націй Європи. Цими теплими весняними днями вкотре нагадуємо, насамперед, собі, хто ми», – зазначила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

День Європи — це свято Європейського Союзу, що відзначається як День Шумана, на честь міністра закордонних справ Франції Робера Шумана, який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн із пропозицією почати процес об’єднання Європи.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Для нашої держави  – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

– формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

– ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

– популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

– залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

З метою поглиблення знань учнів про Європу, формування європейського світогляду, сприяння поширенню знань про Європейський Союз, підвищення громадянської та політичної культури  рекомендуємо закладам освіти Хустського району відзначити День Європи та організувати цікаві заходи, з урахуванням особливостей дистанційного навчання.

Зупинимося на найголовніших заходах, на які варто звернути увагу.

15 травня відбудеться всеукраїнський онлайн-урок для старшокласників «Європа починається з тебе», спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції, формування європейської свідомості, усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.

Урок відкриє  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, а «вчителем» буде відомий український тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур.

Дивитися трансляцію уроку, зареєструватися для підключення школи, дізнатися деталі можна за посиланням https://bit.ly/2Vvba5t.

 Початок уроку – о 9:25.

Корисні посилання:

Глосарій термінів Європейського Союзу

http://europa.dovidka.com.ua/ee.html

 

Міністерство закордонних справ України

http://www.mfa.gov.ua

 

Європейський простір

http://www.eu.prostir.ua

 « повернутися до списку новин