«Роль вчителя математики у підвищенні якості шкільної математичної освіти»

Під такою назвою 09 жовтня 2020 року відбувся районний семінар вчителів математики Хустського району в онлайн-формі з використанням платформи ZOOM.

На жаль, рівень математичної освіти учнів по всій Україні бажав би бути кращим. Математика дається учням досить важко, проте вона основа

багатьох наук і однією з основних складових компетентностей у житті людини. На вчителеві математики лежить велика відповідальність – навчити учня мислити та здобути ті знання, які потрібно використовувати в повсякденному житті.

Указом Президента України від 30 січня 2020 року № 31/2020 було оголошено 2020/2021 н. р. Роком математичної освіти в Україні. Мета указу – популяризувати математику та підняти її престиж. Тож учасники семінару мали змогу опрацювати затверджений урядом план Року математичної освіти, визначити для себе пріоритетні напрямки роботи.

Зокрема, методист РМК Марина Шеверя звернула увагу на організацію ЗНО-2021 з математики, яке вперше складатимуть всі випускники шкіл у формі ДПА. Вчителька Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст. Марія Попович розповіла учасникам про міжнародне порівняльне дослідження PISA, матеріали  якого слід використовувати вчителям на уроках математики, адже завдання цього дослідження мають прикладну спрямованість та є компетентнісно зорієнтованими.

Слід звернути увагу вчителям математики і на організацію позакласної роботи. Адже проведення різних конкурсів, турнірів, олімпіад тощо дає можливість учням глибше пізнати красу математики, зрозуміти її важливість.