Вчителі інформатики Хустського району набувають досвіду

06 листопада 2018 р.Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст.радо приймалагостей: у стінах школи зібрались вчителі інформатикиЗЗСО Хустського району, щоб перейняти досвід своїх колег, поглибити свої знання в сучасному світі інформатики, набути практичних навичок.

Семінар на тему: «Хмарні сервіси на уроках інформатики» проходив під керівництвом методиста районного методичного кабінету Шевері М.Й.та голови РМО вчителів інформатики Алексовича В.Ю. Учні школи креативно зустріли вчителів, об’єднавши їх за допомогою різнокольорових браслетиків у групи та ознайомивши з програмою семінару.

Розпочала роботу семінару директор школи М.І. Молнар, яка презентувалавчительсько-учнівський колектив.Ознайомила з історієюшколи, матеріальною базою, досягненнями та напрямками роботи. Заступник директора з навчально-виховної роботи Сікора О.О. за допомогою відеоролика  представила присутнім вчителів інформатики школи та особливостями викладання предмету в закладі.

Учні 10-А класу під керівництвом вчителя інформатики Сікори О.О. презентували проект «Липча – на карті Хустщини»,реалізований у хмарному середовищі. Уньомушколярірозповіли про історію, природну красу, Липчанське навчально-виробниче лісництво, талановитих людей та духовне життя села. На завершення вонипрезентували результати опитування мешканців с. Липча«Чи є майбутнє у рідного села?»

На високому методичному рівні вчитель інформатики Грицак В.І. провела показовий, нестандартний урок-подорож віртуальним музеєм Майбутнього з учнями 7-А класу на тему: “Розв’язування вправ у середовищі табличного процесора”. У ході віртуальної екскурсії учні розглядали експонати і виконували завдання у «Питальній», «Кросвордній», «Процесорній», «Результативній», «Практичній», «Пазловій» залі та залі «Успіху».Учитель використала групову та індивідуальну форми роботи. Впродовж заняття учні були активні, виконували різноманітні завдання, робили висновки і, відповідно, продемонстрували добрі результати. Грицак В. І. показала на практиці використання безкоштовних хмарних інтернет-сервісів для створення онлайнових дидактичних матеріалів: пазлів, кросвордів, тестів тощо.

Надзвичайну артистичність, відмінні знання виявили учні 4-В класу під час проведення веб-квесту на тему: «Операція порятунок» з вчителем інформатики Баран С.Ю. Серйозних вчителів-інформатиків заворожив талановитий спів, запальні танці, цікавий сюжет та гарні декорації патріотичного веб-квесту. Головні герої –юні козаки показали відвагу, мужність та кмітливість. Важливо те, що вчитель показала велику рольвикористання хмарних сервісів дляпокращення якостінавчально-виховного процесу.

«Безумство –діяти по-старому і чекати на нові результати», – вважає вчитель інформатики  Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. Сікора О.О. Саме тому з метою удосконалення педагогічної майстерності та  розширення використання хмарних сервісів на уроках інформатики вчитель провела майстер-клас на тему: «GoogleДиск для чайників». Гості з цікавістю  виконували завдання, створювали дидактичні вправи, розробляли сайт, знайомилися з новими додатками хмарних сервісів. На завершення вчитель роз’яснила методику використанняхмарних сервісів та педагогічних технологій.

Підводячи підсумки,Шеверя М.Й. і Алексович В.Ю.висловили подяку адміністрації, колективушколи за добреорганізовануроботу семінару.У дружній атмосфері вчителі інформатики району мали змогу обмінятися думками та пропозиціями, адже вони почерпнули для своєї роботи безліч цікавих і корисних ідей.

ЗДНВР Липчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сікора О.О.

Методист РМК Шеверя М.Й.