Психологічна служба: виклики сьогодення та перспективи розвитку

Нещодавно на базі Інклюзивно-ресурсного центру №1 Хустської районної ради відбулася нарада інтервізійної групи фахівців соціально-психологічних служб закладів дошкільної освіти району.

Питання, представлені для розгляду, – «Нормативно - правове забезпечення діяльності соціального педагога та практичного психолога в освітньому закладі. Ведення обліково - звітної документації. Психолого-педагогічне дослідження та корекція розвитку дітей дошкільного віку».

Мета заходу - ознайомлення учасників з основними документами з питань організації психолого-педагогічного супроводу освітньо - виховного процесу, збагачення практичного досвіду, розвиток мотивації фахівців до самоосвітньої діяльності та самовдосконалення.

Борисевич Л. П., директор ІРЦ, зупинилася на важливих аспектах напрямків практичної психології й соціальної роботи закладів дошкільної освіти. Молоді фахівці були ознайомлені з основними видами документації соціально-психологічної служби. Людмила Петрівна приділила увагу веденню обліково-звітної, обліково-реєстраційної документації, а також вимогам до документів для службового використання.

Кір’янова В. Ф., методист РМК,  висвітлила кругову модель взаємодії учасників освітньо-виховного процесу та  роль психолога у цій взаємодії: спілкування психолога з адміністрацією закладу дошкільної освіти,  педагогічним колективом, дітьми та їх батьками.

Під час роботи інтервізійної групи працівники  психологічної служби обговорили шляхи корекції розладів пізнавальної та емоційної сфери вихованців ЗДО за результатами діагностичного дослідження дітей старшого дошкільного віку.

М.Копанська, практичний психолог Сокирницького ЗДО