Проведення Всеукраїнського тижня права

Про проведення Всеукраїнського

тижня права

На виконання Плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р та планів НЗ, Програми правової освіти населення у школах району протягом листопада 2017 року проведені навчання правової пропаганди під загальним гаслом: «Бережи мене, мій законе!»

Метою Програми є підвищення загального рівня правової культури  та правосвідомості, вдосконалення  та координація системи правової освіти усіх учасників навчального процесу, набуття учнями необхідного рівня правових знань, формування поваги до права і закону.

На виконання листів Департаменту освіти і науки ЗОДА та відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА, щороку в навчальних закладах проводяться Тижні правових знань, організовано все шкільні уроки на правові теми : «Права людини», «Захист прав людини», «Тютюн на лаві підсудних», «Захист прав людини» та інші.

Крім того, проводяться вікторини – ігри по даним темам, оформлено виставки юридичної літератури, проводяться круглі столи з учнями 10-11 класів, оновлено матеріали стендів «Правовий вісник» та випущено шкільні газети.

Заступники директорів з виховної роботи НЗ розробляють Плани заходів місячника, спрямованих на активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів в напрямку правових знань та правової пропаганди, виходячи з потенційних та виховних можливостей закладу.

В рамках місячника для активної участі планують залучити не тільки вчителів та учнів, але й  батьків у проведенні виховних годин, тематичних уроків, бесід, присвячених річниці проголошення Загальної декларації прав людини «Гарантії конституційних прав і свобод» та Дня прав людини «Чи знаємо ми свої права», годин спілкування із запрошеними працівниками органів юстиції, вікторин.

Навчальними закладами району (І-ІІІ ступенів) на офіційних веб-сайтах та сторінках соц. мереж розміщена інформація, що стосуються проведення Всеукраїнського тижня права у листопаді 2017 року.

Разом з тим, планується і надалі:

- Продовжити практику щорічного проведення місячника правових знань, попередження протиправної поведінки учнівської молоді з урахуванням вимог сьогодення.

- На батьківських зборах, доводити до відома батьків про результати проведеного місячника протиправної поведінки учнів.

- Організовувати спільні зустрічі учнів з представниками правоохоронних органів, відділів юстиції, у справах сім’ї, молоді та спорту, лікарями.

Провідний юрисконсульт: Тесличко Є.В.