Навчання через гру: залучення LEGO у освітній процес Нової української школи

Через гру діти досліджують і пізнають навколишній світ. Це природній і найбільш бажаний спосіб навчання. Через гру діти отримують навички спілкування, командної роботи, прояву ініціативи, генерації нових ідей, критичного мислення, оперування інформацією. Навчатися у процесі гри — це значно цікавіше, ніж вивчати теоретичні матеріали, що сприяє кращим та ефективнішим результатам.

Зважаючи на це, Концепція Нової української школи передбачає використання у навчанні учнів початкових класів ігрових конструкторів LEGO. Документ про взаєморозуміння було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation.  Відповідно до Меморандуму у 2018/2019 навчальному році всі перші класи були забезпечені безкоштовними наборами LEGO, а для кожного учня отримано набір «Шість цеглинок» серії LEGO DUPLO.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України 27.05.2019 №1/9-326 та з метою підвищення здатності вчителів початкової школи до використання ігрових технологій навчання відбулися одноденні тренінги (за методикою Lego Foundtion) для вчителів, які навчали перші класи у 2018 - 2019 навчальному році та будуть навчати перші класи у 2019 - 2020 навчальному році.

Тренінги провели регіональні тренери НУШ: Хмара Любов Данилівна, учитель початкових класів Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Хустської райдержадміністрації Закарпатської області; Горонді Олеся Іванівна, учитель початкових класів Мукачівського навчально-виховного комплексу "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І ступеня - гімназія" Мукачівської міської ради Закарпатської області; Фурик Зоя Володимірівна, учитель початкових класів Буківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Виноградівської районної ради Закарпатської області. Навчання проходило на базі Хустської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Хустської міської ради та Хустської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Хустської міської ради. Вчителі району з цікавістю та задоволенням розширили свої знання з методик використання ігрових технологій Lego в початковій школі, поділилися своїм досвідом та здобутками з цього напрямку.