Практичний семінар з елементами тренінгу для вчителів української мови та літератури

Яким повинен бути сучасний педагог? Якими якостями він повинен володіти? Педагогічна майстерність – це право чи обов’язок учителя? На ці та інші питання філологині закладів загальної середньої освіти Хустського району отримали відповіді під час практичного семінару, що відбувся сьогодні на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Практичний семінар з елементами тренінгу «Формування індивідуальної траєкторії підвищення професійної компетентності вчителя» провела для присутніх Наталія Подолей – методист Хустського районного методкабінету. Під час зустрічі Наталія Михайлівна відзначила, що «Педагогічна компетентність – найголовніша компетенція вчителя, це інтегрований показник його сутності». Педагог повинен бути готовим до інноваційної діяльності та працювати над самовдосконаленням. Не менш важливим є й те, який вид освіти вчитель обирає для підвищення професійної майстерності: формальну, неформальну чи інформальну (самоосвіту), адже педагогічні вміння насамперед ґрунтуються на теоретичних засадах.

Наталія Михайлівна ознайомила присутніх з формулою компетентності, алгоритмом підвищення власного рівня професійної компетентності вчителя та якостями педагога-майстра, серед яких і знання навчального предмета, прагнення до самоосвіти, любов до дітей та ін..

Також філологині району взяли участь у діловій грі «Жив-був педагог», мета якої – оволодіння навичками саморегуляції, вміння долати наслідки стресових ситуацій та ін..

Не менш важливим є й те, що під час зустрічі вчительки отримали навики роботи з сенсорною мультимедійною дошкою, яка значно спрощує роботу педагога, зокрема в підготовці таблиць та інших паперових матеріалів для роботи, дає можливість якісно та ефективно і головне «в ногу з часом» провести урок.

«Освіта сьогодні не робить різниці між тими, хто прагне вгору, і тими, хто ходить по землі. Вона всім дає ходулі і каже: ходи…». Оволодіння якостями педагога-майстра – справа не з простих. Та над своїм розвитком і освітою кожна людина повинна невтомно працювати. І для цього перш за все потрібно не втрачати віру в себе, не боятися змін і вчитися новому.