Мистецький калейдоскоп

«Мистецький калейдоскоп»

З березневим подихом завітали у село Данилово педагоги художньо - естетичного циклу Хустського району.

«Роль національних традицій у формуванні мистецьких компетентностей учнів» - така тема методичного заходу, проведеного методистом РМК відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА О.Андьол у формі «мистецького калейдоскопу» на базі Данилівського НВК «ЗНЗ I-III ст. – ДНЗ» для вчителів району.

Роботу Данилівського навчально-виховного комплексу для учасників зібрання презентувала директор Т.Гайович, яка розповіла про шкільні будні, про досягнення і проблеми педагогічного колективу.  Із теоретичним повідомленням виступила О.Ю.Андьол, яка розкрила  значення та роль національних традицій у  формуванні мистецьких компетентностей на уроках музичного, образотворчого мистецтва, предмету «Мистецтво» та вихованні в учнів  почуття патріотизму, любові до України, поваги до національної культурної спадщини нашого народу.

«Із скарбнички творчих педагогів» - таку назву мала рубрика, де присутні могли побачити майстер-клас «Вишивка – невмирущий оберіг. Ескіз орнаменту для вишивки рушника», який провела О.Густей, вчитель образотворчого мистецтва Данилівського НВК., та майстер-клас «Весняний цвіт Данилова»  Р. Густей, керівника гуртка «Бісерок».  Ці заходи об’єднали в одне ціле не тільки учнів, а й учителів, які з цікавістю слідкували за виконанням завдань учнями, та й самі мали змогу долучитися до роботи. Цікаво було спостерігати за  натхненням та азартом, з яким вони виконували різноманітні за складністю завдання.

У рубриці «Безцінний спадок наших предків» проведено бінарний виховний захід «У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай», який провела І.Гайович, вчитель художньої культури та мистецтва, у формі «усного журналу». Слід відзначити, що до участі у заході  була запрошена старожителька с. Данилова бабця Павліна. Учасники зібрання із захоплення слухали розповідь пані Павліни про історію, традиції та культуру жителів села. Справжньою окрасою заходу стали виступи учнів Драгівської дитячої школи мистецтв Данилівської філії (директор М. Магдинець), які подарували присутнім приємні хвилини зустрічі з мистецтвом вокалу, хореографії та гри на музичних інструментах.

Хороше враження в учасників семінару склалося і під час екскурсії до шкільного краєзнавчого музею (керівник В. Шимон), в якому старовинні речі, зібрані учнями та вчителями, розповідають про  життя і побут села в минулому.

Відбулося обговорення проведених занять, були розроблені методичні рекомендації та пропозиції для вчителів художньо - естетичного циклу району. Учасники «мистецького калейдоскопу» дійшли висновку, що головне завдання для вчителів мистецьких дисциплін –, виявити природні задатки, обдарування дитини, сприяти розвитку індивідуальних здібностей,  створити захоплюючу атмосферу для творчої діяльності вихованців.

Висловлюємо щиру вдячність методисту РМК О.Ю. Андьол, адміністрації  та педагогічному колективу Данилівського НВК,  Драгівській дитячій школі мистецтв Данилівської філії, завідувачу сільським клубом О. Ігнат та завідувачу музеєм «Хата бабки Павліни» М.Шимон за надану можливість показати педагогам району творчість учителів та учнів. Впевнена, що здобуті знання та вміння стануть позитивним поштовхом для вчителів художньо - естетичного циклу району працювати ще ефективніше для того, щоб довести, що       «кожна дитина неповторна й унікальна ..», та зробити все, аби  засобами мистецтва розвинути творчий потенціал сучасних школярів, виховати в них почуття любові й поваги до рідної землі, її звичаїв і традицій .

Т..Гайович, директор Данилівського НВК