Тиждень права у загальноосвітніх закладах Хустського району, як продовження кампанії "16 днів проти насильства"

5 грудня - у Всесвітній день волонтера (добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку) на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар в рамках продовження кампанії "16 днів проти насильства" Василина Михайлівна Попадинець, директор школи, познайомила учасників з основними напрацюваннями та досягненнями вчительського колективу школи.

Присутні на семінарі працівники психологічної служби освітніх закладів району та фахівці інклюзивно-ресурсного центру Хустської районної ради мали змогу ознайомитися із системою роботи практичного психолога школи Шутко Марії Петрівни з попередження проявів насильства та проявів булінгу в дитячому колективі. З учнями 4 класу був проведений тренінг, на якому діти формували нетерпимість до проявів агресії, розвивали співчутливе ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги. Наприкінці тренінгового заняття учні пояснювали, що таке булінг; розробляли стратегії його подолання; демонстрували емпатію до жертв насилля, уміння припиняти булінг та називали до кого звертатися по допомогу.

А найважливішою роллю соціального педагога у загальноосвітньому закладі визнається роль посередника між дитиною і суспільством. Соціальний педагог - посередник також у залученні школярів до волонтерського руху. Під керівництвом соціального педагога школи Чолан Марії Йосипівни учні 10 класу є активними агітаторами за здоровий спосіб життя профілактики серед школярів тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів, ВІЛ/СНІДу. Учні-волонтери Боронявської школи вміють пояснювати особливості поведінки в різних ситуаціях, формувати у учнів школи навички безпечної поведінки у довкіллі.

Людина - істота не лише біологічна, але і соціальна. Соціалізація людини, становлення її особистості відбувається протягом всього життя. Головна мета діяльності працівника психологічної служби в освітньому закладі - саме формування особистості кожної дитини. Про це йшлося в презентації, яку представила директор "Інклюзивно-ресурсного центру Хустської районної ради" Людмила Петрівна Борисевич. Особистість - завжди продукт соціалізації. Особистість контролює свою поведінку, вона самостійна в своїх вчинках, але здатна за них відповідати. (З повною версією презентації можно ознайомитися на сторінці "Інклюзивна освіта").

В кінці заходу працівники психологічної служби району зробили аналіз побаченого, поділились думками про проведений захід, запропонували заходи даної тематики, які застосовують у своїй педагогічній діяльності, визначали особисті плани на майбутнє, прагнення творити і йти в ногу з часом заради розвитку своїх вихованців.

На завершення заходу відбувся молебен, який провів отець Тарас Іванина, настоятель Боронявського монастиря у пам'ять жертв "чуми 21 століття" СНІДу.

Практичний психолог Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.

та "Інклюзивно-ресурсного центру Хустської райради"

О. М. Василинець