Підвищуємо кваліфікацію по-новому: Авторська студія Олесі Калинич, заслуженого вчителя України

Учитель Нової української школи — носій суспільних й освітніх змін, активний учасник і провайдер реформ у системі освіти. Суспільство, держава покладають на вчителів відповідальну місію — першими стати на шлях реформи.

Краще зорієнтуватися педагогу у складному «вирі» освітніх новацій  допомагають різні тренінги, майстер-класи, які є одним з основних видів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Приємно усвідомлювати, що педагоги Хустського району охоче відвідують подібні заходи, де, окрім корисної інформації, мають змогу отримати ще й відповідні сертифікати.

Своєрідний мотиваційний тренінг 12 лютого в сесійному залі Хустської районної ради провела Олеся Калинич, заслужений вчитель України, учителька української мови та літератури гімназії-інтернату міста Хуста. Цього разу це була авторська студія «Підготовка до ЗНО з української мови та літератури в межах уроку: мотивація та якісне повторення». У межах студії було заплановано практичну роботу на 20 - 30 осіб, але колег прийшло значно більше, тому спілкувалися у режимі інтерактивної лекції. Відрадно, що географія учасників не обмежилася тільки Хустщиною, позаяк до нас завітали ще й вчительки з Рахівщини, Тячівщини та Виноградівщини.

Завдяки організатором (М. Калиничу, начальнику відділу освіти Хустської РДА, Н. Подолей, методисту РМК)  учителі отримали безкоштовні комплекти - деякі види робіт для інтенсивного повторення під час підготовки до ЗНО. Серед цих комплектів - ще не видані авторські матеріали "Щоденник помилок. Без правил" (картки з мови для унеможливлення помилок у тестах), "48 запитань" (бліц-повторення літератури), "Повторення без можливості НЕ повторити" (тести з мови як теКсти з літератури) тощо.

Камінь. Нема такого каменя на нашому шляху, який би не можна використати для особистісного зростання. Цими словами завершила свій виступ Олеся Василівна. Справді, тільки від нас залежить, чого навчать і щастя, і труднощі. Тільки від нас залежить, будемо скиглити чи боротися. Мимоволі спілкування з учителями стає своєрідним мотиваційним тренінгом.

Після виступу - традиційна фотосесія й спілкування з учителями за філіжанкою кави.  Приємно, що до Хуста приїхали, подолавши сотню гірських кілометрів, учительки з Рахова, а також Тячівщини та Виноградова.

Усі учасниці авторської студії отримали сертифікати від ТОВ "Соняшник" (документи повністю відповідають вимогам, зазначеним у Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (пункт 13).

Отож, щиро дякуємо за заохочення активних учителів  Хустського району та за організацію зустрічі начальнику відділу освіти Хустської районної державної адміністрації Михайлові Калиничу.

Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний вчитель. Він – успішний вчитель і фахівець – вирішить дуже багато питань щодо якості викладання, обсягу домашніх завдань, комунікації з дітьми та адміністрацією школи. До дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, яка його фахово викладає.

М. Турбінська, голова РМО

вчителів української мови та літератури