Світ пізнання таємниць природи

Нещодавно на базі районного методичного кабінету відділу освіти Хустської РДА відбувся семінар вихователів середніх та старших груп ЗДО на онлайн-платформі  Zoom

У семінарі взяли участь більше 38 учасників. Були розглянуті питання актуальності та значимості пошуково-дослідницької діяльності для пізнавального розвитку дошкільників.

Досвідом роботи з присутніми поділилися педагоги Олександрівського ЗДО Д.Білич  та Ю. Міклош. У цих відеозаняттях було показано, що саме природна допитливість дітей обумовлює їхнє навчання.

Діти дошкільного віку можуть розуміти причини деяких простих явищ і  здатні до елементарних логічних міркувань у тому разі, якщо завдання  спираються на спостереження або практичну діяльність. Крім цього, пошуково-дослідницька діяльність сприяє удосконаленню пам’яті дітей,  активізації їхніх розумових процесів, стимулює розвиток дій та операцій.

Цінність їх полягає в тому, що діти не отримують готових знань від педагога, а досліджуючи, дитина сама отримує знання у певній логічній послідовності.

Методист РМК В. Кір’янова у своєму виступі - презентації  «Різноманітність інноваційних підходів до еколого-природничої освіти дошкільників» звернула увагу на те, що для розвитку дошкільників надзвичайно важливе значення має експериментально-дослідницька діяльність. Це пов’язано з тим, що вихованці засвоюють знання набагато міцніше, спостерігаючи за певними явищами та об’єктами, досліджують їх, здобуваючи інформацію самостійно.

Цікаво та змістовно пройшов майстер-клас для учасників заходу  «Експериментально-дослідницька діяльність як чинник пізнавального розвитку», який підготували та провели В. Кір’янова, методист РМК та

В. Трофимова, голова РМО.

Учасники семінару набули нових знань про дослідницьку діяльність, вдосконалили свої теоретичні та практичні вміння з формування у дітей екологічної свідомості. Всі активно включались в обговорення теми семінару, висували свої пропозиції щодо проведення дослідів з вихованцями. Панувала доброзичлива атмосфера досвіду та пізнання.

Г.Ляшкович, голова РМО вихователів ЗДО