"Діти – дітям"

Звіт
про проведення благодійної акції „Діти – дітям”
Грудень 2017 року

Відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА на 2017-2018 н. р. та наказу відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА 25.10.2017 № 120-г за підтримки начальника відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА П.П. Русина в районі проведено благодійну акцію «Діти - дітям».
Ініціатором благодійної акції „Діти – дітям” був районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА.
Мета проведення акції – привернути увагу суспільства до потреб, інтересів та запитів дітей малозахищених категорій та дітей з особливими освітніми потребами, надання їм посильної матеріальної допомоги; формування громадської й соціальної активності учнівської молоді, розвитку в них почуття милосердя, толерантності, колективізму.
Основними завданнями акції були:
- надання благодійної допомоги;
- стимулювання школярів до звершення добрих справ;
- популяризація духовних цінностей.
З метою кращої організації акції було розроблено Положення про проведення даного заходу та створено оргкомітет у складі спеціалістів відділу освіти, методистів РМК та керівників закладів, яким надавалася допомога.
Акція проходила у 2 етапи:
І етап проводився у закладах освіти з 06.11.2017 по 24.11.2017
ІІ етап - виїзд у Нижньобистрівську ЗОШ І-ІІ ст. – інтернат, Вільшанський дитячий будинок – інтернат та навчально-реабілітаційний центр Хустської РДА з концертною програмою „Подаруй хвилинку щастя” до Дня святого Миколая.
Акція проводилася на добровільних засадах.
В акції взяли участь 20 загальноосвітніх шкіл, 8 навчально – виховних комплексів, 20 закладів дошкільної освіти району, ЦПР та РМК. Всі школи та садочки, які брали участь в акції, на адресу РМК надсилали звіти про проведену роботу. Відповідно до них можна сказати, що у ЗНЗ району проводилися такі форми роботи:
- Благодійна скринька «Ти можеш їм допомогти»
- Вистава «Осінній Листочок»
- Збір одягу та взуття, іграшок, солодощів для дітей різного віку.
- Виставка-продаж.
- Шкільна ярмарка.
- Акція «Антипластик».
- Благодійний вечір «Ти можеш допомогти їм».
- Благодійний концерт силами учнів школи та ін.
На зібрані кошти школами та садочками закупилися речі для потреб дітей малозахищених категорій та дітей з особливими освітніми потребами відповідно до запитів та потреб даних закладів, а саме:
малозахищених категорій

Вільшанського дитячого будинку - інтернату

- Одяг
- Взуття
- Памперси для дітей та дорослих
- М’які іграшки
- Бісер для майстерень
- Нитки для в’язання
- Диски з аудіозаписами казок
- Фрукти
- Цукерки
- Печиво
- Вафлі, тощо
з обмеженими можливостями
Навчально-реабілітаційного Центру
- навчальне приладдя;
- миючі та дезинфікуючі засоби;
- засоби гігієни;
- медикаменти;
- памперси дитячі та дорослі;
- м’які іграшки;
- дитячі книги;
- диски з аудіозаписами казок;
- фрукти;
- смаколики та ін.
З концертною програмою „Подаруй хвилинку щастя” та подарунками до дітей цих закладів завітали талановиті діти району, переможці конкурсів вокального мистецтва „Повір у себе” та „Звучать струни дитячих сердець”. У рамках акції отримали подарунки 373 дітей (44 вихованців навчально – реабілітаційного центру, 154 вихованців Нижньобистрівської ЗОШ І- ІІІ ст.- інтернату та 175 вихованців Вільшанського дитячого будинку).
Також було зібрано 10652 грн. З них використано:
- 3700 грн. – на фрукти ( 120 кг мандаринів);
- 534 грн. – на подарункові упаковки, стрічки, цукерки;
- 6418 грн. – буде перераховано 5 важкохворим дітям: на розрахунковий рахунок дітям Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст., Кривського НВК, Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст. та передано кошти по акту 2 важкохворим дітям Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Копашнівського ЗДО ( по 1283 грн. кожній дитині).
Деякі школи перерахували самі кошти важкохворим дітям чи віднесли подарунки у вищевказані заклади. Це Яблунівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Копашнівська ЗОШ І-ІІІ ст., Копашнівський ЗДО, Лунківський НВК І ст., Стеблівська ЗОШ І-ІІІ ст. (одяг), Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст та Сокирницький ЗДО, Кривський НВК, Шаянський НВК І ст., Нижньоселищенська ЗОШ І-ІІІ ст. та Велятинська ЗОШ І-ІІІ ст. (частково).
Хід проведення акції „Діти – дітям” висвітлено оргкомітетом у засобах масової інформації (у газеті „Вісник Хустщини”, газеті „Слово вчителя” ЗІППО, на сайті ЗІППО, сайті відділу освіти та на сторінці РМК у соцмережі „facebook”).
Дякуємо всім, хто долучився до благодійної акції та подарував дітям справжню зимову казку, хто наповнив їхні "чобітки" смачними, солодкими та корисними подарунками в День Святого Миколая, хто знайшов вільний час і провів його з ними, створивши незабутню святкову атмосферу.