Новий формат завершення навчального року у гуртках МАН ХРЦНТТУМ Хустської РДА

Травень добігає кінця, а це означає, що період навчання гуртківців ХРЦНТТУМ Хустської РДА на завершальній стадії. Березень 2020 року вніс зміни в освітній процес і переформатував спосіб навчання вихованців різних напрямків нашого позашкільного  закладу.

За період березня-травня 2020 року вихованці та керівники гуртків перейшли на дистанційну форму навчання. Тим самим вони показали свою наполегливість до саморозвитку, адже вдосконаленню немає меж.

Для якісної організації освітнього процесу в гуртках керівники обирали різні платформи. Найдоступнішими засобами зв’язку з вихованцями  та проведення з ними онлайн-занять стали: месенджер (чат, де спільноту можна організувати на платформі Facebook); Телеграм або Вайбер (керівники створювали групи для переписки та обміну файлами чи голосовими повідомленнями); YouTube-канали (де через покликання надавали доступ до відеозанять або ж поширювати вже змонтовані освітні ролики згідно обраної теми); Zoom – найзручніший сервіс для організації онлайн-конференцій  та відеозв’язку, через який часто працювали керівники гуртків МАН. За його допомогою педагоги організовували конференції для різної кількості гуртківців. Це новий досвід у реалізації освітнього процесу в позашкільному закладі. Керівники та гуртківці оцінили як переваги, так і недоліки навчання онлайн, але, незважаючи на деякі незручності, їм вдалося завершити навчальний рік, щоб освітній процес у гуртках не припинявся.

Вихованці та їх наставники використали період карантину з користю для себе, адже їм вдалося більш зосереджено попрацювати над своїми виробами, вдосконалюючи техніку виготовлення. А їх педагоги приділяли кожному учневі більше уваги, адже в основному була командна робота для двох. Від неймовірних виробів (та перебігом їх виготовлення) гуртківців науково-технічного та художньо-естетичного напрямків позашкільної освіти можна годинами отримувати естетичну насолоду.

МАНівці (мовознавці, літературознавці та історики), у свою чергу, активно обирали напрямок майбутніх наукових досліджень, складали плани написання науково-дослідницьких робіт, проходили різні онлайн тестування, віртуально подорожували до музеїв України тощо. Юні біологи, екологи та географи активно працювали над практичною частиною досліджень, оскільки весна для них – це період спостережень за природними явищами.

Підсумовуючи навчальний рік, можна зазначити одне: коли займаєшся своєю улюбленою справою, ніякий карантин не вплине на бажання вчитись і творити. Адміністрація ХРЦНТТУМ Хустської РДА щиро вдячна кожному, хто дотичний до освітнього процесу в гуртках нашого закладу, за наполегливу працю та активну участь у різних масових заходах, куди ви залучаєте велику кількість вихованців. Пишаємось вами і бажаємо успішного завершення навчального року та гарного відпочинку на літніх канікулах, щоб із новими силами та ідеями розпочати наступний – рік пізнання, зростання, змужніння, досвіду.

Будьмо здорові! Усе буде Україна!

Ганна Ожоганич. Гурток "Декоративно-ужиткове мистецтво."

Юрій Драб. Секція "Німецька мова"

Оксана Якоб. Секція "Англійська мова"

Марія Козир. Секція "Психологія"

Світлана Кострець. Секція "Зарубіжна література"