Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

Новий формат завершення навчального року у гуртках МАН ХРЦНТТУМ Хустської РДА

Травень добігає кінця, а це означає, що період навчання гуртківців ХРЦНТТУМ Хустської РДА на завершальній стадії. Березень 2020 року вніс зміни в освітній процес і переформатував спосіб навчання вихованців різних напрямків нашого позашкільного  закладу.

За період березня-травня 2020 року вихованці та керівники гуртків перейшли на дистанційну форму навчання. Тим самим вони показали свою наполегливість до саморозвитку, адже вдосконаленню немає меж.

Для якісної організації освітнього процесу в гуртках керівники обирали різні платформи. Найдоступнішими засобами зв’язку з вихованцями  та проведення з ними онлайн-занять стали: месенджер (чат, де спільноту можна організувати на платформі Facebook); Телеграм або Вайбер (керівники створювали групи для переписки та обміну файлами чи голосовими повідомленнями); YouTube-канали (де через покликання надавали доступ до відеозанять або ж поширювати вже змонтовані освітні ролики згідно обраної теми); Zoom – найзручніший сервіс для організації онлайн-конференцій  та відеозв’язку, через який часто працювали керівники гуртків МАН. За його допомогою педагоги організовували конференції для різної кількості гуртківців. Це новий досвід у реалізації освітнього процесу в позашкільному закладі. Керівники та гуртківці оцінили як переваги, так і недоліки навчання онлайн, але, незважаючи на деякі незручності, їм вдалося завершити навчальний рік, щоб освітній процес у гуртках не припинявся.

Вихованці та їх наставники використали період карантину з користю для себе, адже їм вдалося більш зосереджено попрацювати над своїми виробами, вдосконалюючи техніку виготовлення. А їх педагоги приділяли кожному учневі більше уваги, адже в основному була командна робота для двох. Від неймовірних виробів (та перебігом їх виготовлення) гуртківців науково-технічного та художньо-естетичного напрямків позашкільної освіти можна годинами отримувати естетичну насолоду.

МАНівці (мовознавці, літературознавці та історики), у свою чергу, активно обирали напрямок майбутніх наукових досліджень, складали плани написання науково-дослідницьких робіт, проходили різні онлайн тестування, віртуально подорожували до музеїв України тощо. Юні біологи, екологи та географи активно працювали над практичною частиною досліджень, оскільки весна для них – це період спостережень за природними явищами.

Підсумовуючи навчальний рік, можна зазначити одне: коли займаєшся своєю улюбленою справою, ніякий карантин не вплине на бажання вчитись і творити. Адміністрація ХРЦНТТУМ Хустської РДА щиро вдячна кожному, хто дотичний до освітнього процесу в гуртках нашого закладу, за наполегливу працю та активну участь у різних масових заходах, куди ви залучаєте велику кількість вихованців. Пишаємось вами і бажаємо успішного завершення навчального року та гарного відпочинку на літніх канікулах, щоб із новими силами та ідеями розпочати наступний – рік пізнання, зростання, змужніння, досвіду.

Будьмо здорові! Усе буде Україна!

Ганна Ожоганич. Гурток "Декоративно-ужиткове мистецтво."

Юрій Драб. Секція "Німецька мова"

Оксана Якоб. Секція "Англійська мова"

Марія Козир. Секція "Психологія"

Світлана Кострець. Секція "Зарубіжна література"

Мар'яна Симйон. Секція "Географія та ландшафтознавство"

Ольга Головка. Гурток "Народна творчість"

Юрій Довганич з гуртківцями технічного напряму

Мар'яна Дівинець. Секція "Соціологія"

Марія Поган. Секція "Екологія"

Ольга Сабадош. Секція "Охорона довкілля та раціональне природокористування"

Людмила Булак. Секція "Літературознавство та фольклористика"

Віктор Ком'яті з гуртківцями науково-технічного напряму

Людмила Шимон. Секція "Медицина"

Оксана Мацканюк. Секція "Мистецтвознавство"

Наталія Баняс. Секція "Лісознавство"

Віталія Шимон. Секція "Етнологія"

Віталія Химинець. Секція "Філософія"

Андріана Величко. Секція "Українська мова"« повернутися до списку новин