Повір у себе

Повір у себе! Посміхнись!

Поглянь, яке блакитне небо!

Поглянь довкола, озирнись -

Цей світ існує лиш для тебе!

Ти – сила, мудрість, ти – краса!

Ти – світло, юність, зірка з неба!

Повір, що все в твоїх руках,

Лиш перший крок зробити треба.

„Повір у себе” – саме таку назву мав конкурс вокального мистецтва, який проводився упродовж квітня - травня 2016 року з ініціативи О. Андьол та В. Кір’янової, методистів районного методичного кабінету, за підтримки начальника відділу освіти Хустської РДА П.Русина та завідувача РМК О.Пригари. Мета конкурсу - розвиток вокального мистецтва у районі, збереження традицій української пісенної творчості, духовне збагачення молодих талантів, розкриття їх творчого потенціалу, підвищення рівня виконавської майстерності учасників та виховання естетичних смаків підростаючого покоління.

Змагання вокалістів проходили у ІІ тури: І (відбірковий) – на базі Монастирецької, Нанківської, Драгівської та Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, у якому взяли участь 29 загальноосвітніх шкіл району та 23 дошкільних навчальних заклади (254 учасники), та ІІ (заключний) – на сцені Районного будинку культури.

Виступи конкурсантів оцінювало журі у номінаціях: „Сольний спів” та „Ансамблевий спів” відповідно до вікових категорій: І категорія – від 3 до 5(6) років; ІІ категорія – від 6 до 9 років; ІІІ категорія – від 10 до 16 років.

Глядачі були захоплені виконавською майстерністю юних співаків - 27 солістів-вокалістів та 12 вокальних ансамблів (у тому числі дуетів. тріо, квартетів), які брали участь у ІІ (заключному) турі конкурсу й відзначилися сценічною культурою, оригінальністю творчої манери, технікою, емоційністю виконання, артистичністю, силою й виразністю голосу.

У піснях звучала тематика рідного краю, дитячих мрій, дружби та кохання. Особливо яскраво були представлені твори патріотичного спрямування. Програма ІІ туру конкурсу була насичена виконанням як українських народних пісень, так і творів сучасних українських та зарубіжних авторів.

Серед розмаїття дитячих талантів журі визначило найяскравіших виконавців. Переможцями в номінації «Сольний спів» стали: у І віковій категорії (3-6 років): Вікторія Вайнагій, вихованка Крайниківського ДНЗ (Керівник Л.Томанчук); у ІІ віковій категорії (6-9 років): Валерія Антал, учениця Крайниківської ЗОШ І-ІІІст., (Керівник М. Рознай); у ІІІ віковій категорії (10-16 років): Евеліна Ганко, учениця Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 ім. Ф. Келчеї (Керівник Й. Керестурі); Іванна Петрінко, учениця Драгівської ЗОШ І-ІІІ ст. (Керівник О.Попович); Лілія Тудовші, учениця Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст.(Керівник М.Рознай); Віта Поліщук та Михайло Товтик, учні Яблунівської ЗОШ І - ІІІ ст. (Керівник О.Донинець) та Микола Міліко, учень Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (Керівник О.Стойка).

У номінації «Ансамблевий спів» у першій віковій категорії перемогу здобули: вокальний ансамбль „Горошинки” Вишківського ДНЗ (Керівник М.Паш ); у ІІІ віковій категорії (10-16 років) – дует (Віта Поліщук, Михайло Товтик) Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст. (Керівник О. Донинець), дует (Ванесса Росоха, Яна Медулич) та вокальний ансамбль „Світанок” Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (Керівник О.Стойка).

Насамкінець, хочемо подякувати всім тим, хто не залишився байдужим до втілення в життя дитячої мрії, започаткувавши на Хустщині конкурс вокального мистецтва «Повір у себе».

А юним талантам бажаємо рости і вбирати, як сонечко крапельки роси, всю ту співочу красу, на яку такий багатий наш народ, щоб слалася життєва дорога під світлими зорями, під щедрим сонцеграєм, під рушниковими вітрилами щастя. Вірте у себе, і хай збудуться всі ваші сподівання!

М.Химишинець, С.Бута,

голови РМО