Хмарні технології в освіті: скрайбінг та веб-квест

В умовах реформування традиційної системи освіти в контексті глобалізації зростають вимоги суспільства до якості надання освітніх послуг, і сучасна школа, в першу чергу, повинна реагувати на ці зміни. Освітнє середовище навчального закладу має забезпечувати всебічний розвиток особистості, розвивати її критичне мислення, формувати вміння вирішити нестандартну проблему, вдало використовувати сучасні засоби інтернет-комунікації. Тому сформувати ефективне інформаційно-освітнє навчальне середовище без використання сучасних Web-додатків сьогодні просто неможливо.

Саме з огляду на потреби сучасної школи нещодавно у приміщенні СЮТ відділу освіти Хустської РДА для вчителів зарубіжної літератури району проведено «творчу майстерню» з проблемної теми «Опановуємо нові педагогічні технології: скрайбінг та веб-квест». Мета заходу - забезпечення організаційного та науково-методичного супроводу впровадження елементів хмарних технологій, зокрема скрайбінгу та веб-квесту у навчально-виховний процес, забезпечення готовності педагогів до системної самоосвітньої діяльності й повсякденної творчої самореалізації.

Організатором заходу була методист РМК О.Андьол, яка наголосила на актуальності використання  хмарних сервісів в освіті та основних перевагах використання хмарних технологій у навчально-виховному процесі.

У своїх виступах члени районної творчої групи ознайомили вчителів з хмарними технологіями, висвітлили форми їх застосування на уроках зарубіжної літератури. Зокрема, Т. Попович (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст №1.) розповіла про історію походження терміну «хмара», необхідні для роботи в «хмарах» компоненти та пов’язані з нею технології. З новітніми тенденціями у створенні презентацій ознайомила присутніх Х. Поп (Кічерельська ЗОШ І-ІІ ст.). О. Галай (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.) поділилася досвідом застосування технології скрайбінгу на уроках літератури. З алгоритмом і методичними вимогами до створення веб-квесту ознайомила присутніх С.Кострець (Копашнівська ЗОШ І-ІІІ ст.). Про переваги застосування сучасних  інформаційних технологій на уроках літератури розповіла Н. Якубець (Заломська ЗОШ І-ІІ ст.). Усі виступи членів творчої групи супроводжувалися демонстрацією презентацій та відеозаписів фрагментів уроків.

Вчителі району отримали  також корисні посилання для роботи з технологіями скрайбінгу та веб-квесту. Підсумком педагогічного заходу стала вправа „Сітка Елвермана”, під час якої вчителі висловили власні думки щодо переваг та недоліків вищевказаних технологій в освіті. Учасники зібрання переконалися, що використання хмарних технологій в освітньому процесі – це не тільки нові технічні засоби, а й інноваційні форми та методи навчання, за яких учень активно, з цікавістю працює на уроці, бачить плоди власної праці й може оцінити їх.

Захід  сприяв розширенню  методичних  можливостей учителів зарубіжної літератури району, підвищенню їх професійної компетентності. Педагоги щиро подякували методисту О.Андьол і районній творчій групі за цікавий та корисний матеріал, представлений у рамках «творчої майстерні», висловили побажання щодо надання можливості постійного доступу педагогів та їх вихованців до Internet-мережі.

Попович Т.М., голова творчої групи

вчителів зарубіжної літератури Хустського району