Арт- студія: творимо диво разом

Знання можуть бути купою каміння, що задавило б особистість. І знання можуть бути вершиною піраміди, на якій стоїть особистість. У нашому районі є педагоги, які не тільки володіють системою художніх знань і вмінь, але й використовують отриманий досвід у самостійній практичній художньо-творчій діяльності згідно із загальнолюдськими естетичними цінностями й власними світоглядними позиціями, естетичними смаками.

Саме тому в березні 2017 року методистом районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА О.Андьол на базі Монастирецького НВК було проведено заняття в „арт – студії” для вчителів образотворчого мистецтва «Нетрадиційні техніки та їх застосування на уроках образотворчого мистецтва і в гуртковій роботі з учнями». Мета даного заходу – пошук неординарних рішень у використанні різноманітних матеріалів та технік виконання, вдосконалення системи вмінь і навичок у галузі мистецтва; задоволення потреби в мистецькій самоосвіті.

Роботу арт-студії відкрила О.Андьол, яка у своєму виступі закцентувала увагу на формуванні художньо-творчих здібностей учнів, що потребують особливої методики та використання різних технік, ознайомила присутніх з планом роботи.

Мистецький захід був представлений організаційно-теоретичним, практичним та підсумковим модулями. На першому етапі учасники зібрання мали змогу переглянути виставку „Вернісаж дитячої творчості”, де були представлені роботи учнів НВК з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, виконані у різних техніках. У рубриці „Знайомтесь: наш заклад” Л.Глеба, директор НВК, презентувала роботу навчального закладу. Заступник директора з виховної роботи Л.Яким познайомила присутніх із формами, методами та результатами роботи вчителів художньо-естетичного циклу.

У наступній рубриці „Коротко про головне” із теоретичним повідомленням „Нетрадиційні техніки та їх застосування на уроках образотворчого мистецтва і в гуртковій роботі з учнями” виступила М.Федько, вчитель образотворчого мистецтва Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Практичний модуль був представлений у формі арт-майданчика „Творимо диво разом”. Майстер-клас „У межах безмежної техніки – ліногравюри” провела Г.Продан, керівник гуртка „Народні промисли” Хустського ЦПР на базі Монастирецького НВК. Своїм умінням створювати неповторні візерунки петриківського розпису поділилася із присутніми М.Калин, педагог-організатор Монастирецького НВК упродовж майстер-класу „Чари петриківки”. Учасники „арт-студії” із задоволенням спостерігали за діяльністю талановитих учителів та їх вихованців, умілими руками яких були створені чудові роботи та вироби декоративно-прикладного мистецтва. Мимоволі згадалися слова Дені Дідро: «Країна, в якій усіх дітей навчатимуть малюванню, подібно письму, незабаром стане попереду всіх інших».

Крок до майстерності” – таку назву мав ще один арт-майданчик, де вчителі образотворчого мистецтва району мали змогу взяти участь у майстер-класі „Техніка „айріс – фолдінг” – один із видів площинної аплікації”. М.Федько (Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст.) продемонструвала виготовлення вітальної листівки. Кожному учаснику майстер-класу вдалося створити свій „шедевр” у цій техніці. Така діяльність неймовірно захопила присутніх, дала змогу поринути в чарівний світ мистецтва та зробити ще один крок до вершин педагогічної майстерності.

У рубриці „Презентуємо творчу особистість” зі своєю відеопрезентацією „Малюємо у форматі 3-Д” виступила В.Якубишин, вчитель образотворчого мистецтва Монастирецького НВК. Досвідом роботи „Використання різних технік у роботі вчителя образотворчого мистецтва та керівника гуртка” поділилася з присутніми О.Головка, вчитель Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Про власне хобі - художній розпис тарілок – розповіла С.Станко, вчитель образотворчого мистецтва Вишківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Ф.Келчеі. Всі виступи супроводжувалися відеопрезентаціями.

Підійшовши до підсумкового модуля, методист О.Андьол у рубриці „Думки вголос” запропонувала учасникам „арт-студії” обмінятися думками щодо теми, яка обговорювалась. Підвівши підсумки, Олена Юріївна зробила експрес-огляд „Радимо прочитати”, надавши рекомендації щодо опрацювання методичної літератури з питань застосування нетрадиційних технік у роботі вчителя образотворчого мистецтва та керівника гуртка, ознайомила вчителів із посиланнями на Інтернет - джерела.

Учасники арт-студії зробили висновок: реалізуючи зміст освіти у царині мистецтва, педагоги мають так організувати процес навчання, співпрацю з дітьми, щоб вони щоразу проймалися його красою, відкривали для себе новизну, проявляли свою природну активність у процесі художньо-творчої діяльності.

Вчителі образотворчого мистецтва району висловили щиру вдячність методисту РМК О.Андьол, адміністрації та педагогам Монастирецького НВК за відмінну підготовку даного мистецького заходу, створення неповторної атмосфери творчості, свята майстерності й талантів.

Л.Яким, ЗДВР Монастирецького НВК