Свято вшанування обдарованих учнів Хустщини

Цими днями в Хустському РБК відбулося свято вшанування обдарованих учнів Хустщини „Ми – надія твоя, Україно!”, на якому вже традиційно відзначили учнів, які підтвердили високий рівень знань, захищали честь району та стали переможцями й призерами Всеукраїнських та обласних предметних олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, інших інтелектуальних, творчих та спортивних конкурсів і змагань. Нагородження інтелектуальної еліти відбулося за участі голови Хустської РДА Назарія Павлія, заступника голови Хустської райради Івана Рогача, начальника відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА Павла Русина, представників депутатського корпусу, батьків дітей-переможців, учителів шкіл району та гостей, які прийшли розділити радість за молоду, творчу еліту району.

Голова Хустської РДА Назарій Павлій висловив слова вдячності переможцям та вчителям за те, що своєю наполегливою працею й досягнутими значними результатами прославляють район.

– Щиро вітаю обдаровану молодь, усіх тих, хто в нелегких випробовуваннях виборов перемогу, утвердив невтомну працю свого наставника-вчителя, – підкреслив він. – Нехай ця перемога буде не останньою у вашому житті, хай за цими досягненнями в навчанні буде ще багато перемог!

Голова РДА у своїй промові запевнив, що влада району в свою чергу завжди буде підтримувати ініціативи, спрямовані на розвиток інтелектуалу та творчості підростаючого покоління.

Свято продовжили вітальними словами заступник голови Хустської райради Іван Рогач та начальник відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА Павло Русин.

– Хустщина пишається переможцями ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, яких цього року було 11, – наголосив Павло Русин. – Це свідчить про педагогіку співробітництва вчителя та учня, про ефективність навчально-виховного процесу в нашому районі.

Він побажав усім переможцям здоров'я, ще більших перемог. Адже, як зазначив Павло Павлович, обдарованість скрізь потрібна і завжди знайде своє місце під сонцем.

Для запалення символічних свічок були запрошені учні, які за результатами олімпіад та конкурсу наукових робіт мають найвищий рейтинг: ученицю Монастирецького НВК Нелю Драб, учня Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. Юрія Павлія та учня Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст. Валентина Фречку.

ХХІ століття – це століття освіти й духовності, пріоритетності знань і швидких змін. Відтак, навчання набуває нових ознак: потрібно вчити вчитися. Відчули нові ознаки й ті учні, які цього дня виходили на сцену, щоб отримати заслужені нагороди. Піднятися на вершину слави їм допомогли як особистісні якості: наполегливість, жага знань, уміння сконцентруватись, так і постійна допомога та підтримка справжніх фахівців своєї справи, талановитих учителів та наставників. Одним із основних завдань сучасної школи є залучення творчо обдарованих учнів до наукової-дослідницької та пошукової діяльності. Які різні захоплення та уподобання у наших юних пошуковців! Мабуть, це тому, що сама наша земля надихає на творчість майбутніх геніїв.

У цей день також нагороджено юних туристів, натуралістів, вихованців ХРЦНТТУМ, ЦПР та ДЮСШ, які гідно представили Хустщину на різноманітних конкурсах та змаганнях. Загалом на святі нагороджено 133 начитаних, ерудованих, активних учнів, які наполегливо і впевнено підкорюють вершини знань, та 68 учителів і наукових керівників різних секцій та гуртків…

Свято прикрасили танці та пісні обдарованої молоді краю, які зачарували всіх присутніх та супроводжувалися гучними оплесками.