Відбувся семінар вчителів інформатики Хустського району

В умовах реформування освіти вивчення предмету «Інформатика» в старшій школі вже два роки поспіль вивчається як вибірково-обов’язковий предмет.

Учням та вчителям надається можливість самим обирати тематику модулів для вивчення, тобто те, що їх цікавить найбільше. Предмет «Інформатика» дуже динамічний, адже постійно оновлюється комп’ютерна техніка, програмне забезпечення, тому вчителі повинні швидко перенавчатись, щоб донести всю новітню інформацію до учнів.

На базі ХРЦНТТУМ відбувся черговий семінар вчителів інформатики Хустського району на тему «Використання проблемних технологій при вивченні програмного забезпечення».

Вчителька Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Пацкан Наталія Михайлівна вже певний час у своїй роботі з учнями використовує програму для швидкого створення і редагування тривимірної графіки SketchUpMake. Своїм досвідом вона поділилась з вчителями інформатики району, навчала їх роботі в програмі. Адже серед вибіркових модулів учні можуть обрати модуль «Тривимірне моделювання», який є досить цікавим. Завдання вчителя інформатики поєднати всі способи подачі інформації. Якщо інформація ще й візуалізується, тоді краще сприймається.  Фізіологічно людина влаштована так, що зорове сприйняття є основним каналом отримання знань про світ. Через зір мисприймаємо близько 90% інформації. Результати багатьох досліджень показують, що продуктивність праці людини, яка використовує візуальну інформацію, на 17% вища. Завдякиунаочненню ми запам’ятовуємотакідеталі, які б з тексту не привернули уваги.Тому, завдяки програмі SketchUpMake, 3D моделювання допомагає учневі розвивати уяву, логічне мислення, просторову орієнтацію та об’ємне мислення.

Також на семінарі члени творчої групи РМО вчителів інформатики Ларь А. І., Нижньоселищенська ЗОШ І-ІІІ ст., та Пацкан Н. М., Нанківська ЗОШ І-ІІІ ст., ознайомили присутніх з новинками в документації кожного вчителя: деякі аспекти закону Про повну загальну середню освіту, про вимоги до кабінету інформатики в школі тощо.

Методист РМК Шеверя М. Й. оговорила з присутніми порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників, підвела підсумки Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій, конкурсу «Бобер» та ряду поточних питань, що стосуються роботи вчителя інформатики.

Щира подяка всім присутнім за змістовно-проведений та корисний семінар.