«Зробимо Хустщину чистою!» ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ХУСТСЬКОГО РАЙОНУ

У рамках проходження Всеукраїнської екологічної акції
«Україна без сміття» у 2017-2018 навчальному році стартує

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ХУСТСЬКОГО РАЙОНУ

«Зробимо Хустщину чистою!»

МЕТА ПРОЕКТУ

Покращити стан довкілля, залучаючи учнівські колективи до сортування сміття (папір, пластик, скло,батарейки,залишкове сміття ). Адже підвищення якості життя пропорційно збільшенню кількості відходів, що продукує людство. Статистика свідчить, що звичайна сім’я викидає щоденно в середньому 5 кг сміття. Звичайне сміття оточує нас скрізь: воно під ногами, в лісі, в кущах, в річках. У смітті граються наші діти. Воно стало атрибутом нашого життя. Екологи називають проблему засміченості екологічною катастрофою.

КООРДИНАТОРИ ПРОЕКТУ

Відділ освіти, молоді та спорту Хустської РДА, Хустська районна станція юних натуралістів, методист РМК – Браїла В.В.

УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ - 10 навчальних закладів району:

Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Вишківський НВК, Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст., Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст, Заломська ЗОШ І-ІІст., Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст., Кривський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Монастирецький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст., Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.,

19 червня 2017 року відбулася нарада по обговоренні акції «Україна без сміття» в рамках якої було запропоновано впровадження пілотного проекту в навчальних закладах Хустського району «Зробимо Хустщину чистою». Нараду провів Калинич М.М. – заступник голови Хустської РДА. Також були присутні Русин П.П. – начальник відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА, спеціалісти відділу освіти, Маді Д.Д. – керівник районного комунального підприємства «Води Хустщини», директор Хустської районної станції юних натуралістів ВЕРБИЦЬКА Н.М. і директори навчальних закладів Хустського району, які будуть приймати участь у пілотному проекті.

Обговорено першочергові завдання пілотного проекту, зокрема:

Створити лекторську групу для роз’яснювальної роботи по проекту: інтерактивні лекції, постерні презентації, майстер-класи, екологічні тренінги по сортуванню сміття і по перевтіленню непотрібних речей, екоуроки, екопроекти, мозковий штурм – загрози: сморід - хвороби дихальних шляхів астма, алергія; виділення хімічних речовин – отруєння організму, онкозахворювання; забруднення водойм – непридатність для купання, захворювання шкіри, мор риби, лептоспіроз, який розповсюджують гризуни.

Співпрацювати з органами місцевого самоврядування для подолання спільними зусиллями екологічної проблеми села.

Впливати на свідомість населення освітньо-виховною інформацією, завдяки засобам масової інформації.

Активно проводити агітаційні та екологічні заходи серед учнівської молоді з метою покращення екологічного стану довкілля.

Мотивувати учнівські колективи відзначенням і нагородженням найкращих учасників пілотного проекту «Зробимо Хустщину чистою».

Також був розроблений план дій початку пілотного проекту

Сортування сміття для подальшої переробки.

Вторинне використання паперу.

Нове життя старих речей.

Допомога своїй громаді.

8-9 вересня 2017 року в м. Ужгороді проходив семінар за участю лекторів з Угорщини, Словаччини, Чехії та України, в рамках реалізації проекту «Навчання дітей зі сталого поводження з твердими побутовими відходами». Семінар відбувся під патронатом Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та благодійної організації «Закарпатське агентство з інвестицій, інновацій та розвитку». До участі в семінарі було запрошено вчителів з 10 районів області в тому числі і Хустського. Досвідом навчання дітей щодо поводження зі сміттям в Угорщині, Чехії і Словаччині поділилися лектори цих країн.

19 жовтня 2017 року на базі Хустської райСЮН проведено семінар-тренінг для учасників проекту у Хустському районі. Вербицька Надія Миколаївна, директор Хустської райСЮН ознайомила присутніх із можливими шляхами реалізації проекту в навчальних закладах. Цікавий тренінг «Нове життя старим речам» провела Браїла Віра Василівна, методист РМК. У грудні 2017 року проходитиме районна виставка-конкурс «Виріб з побутових відходів».

Результатом акції має бути привернення уваги учнів й широкої громадськості до глобальної проблеми твердих побутових відходів та можливість вторинного використання сміття, а також формування стійкого екологічного світогляду громадян.

Матеріали до семінару-тренінгу з питань реалізації проекту «Зробимо Хустщину чистою»

Нове життя непотрібних речей