Відбулося свято "Уклін тобі, Кобзарю"

Щороку на початку березня у смт. Вишково для освітніх закладів Хустського району традиційно відбувається свято „Уклін тобі, Кобзарю”. Це дає можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.  Не став винятком і цей рік - 205-річниці від дня народження Т.Шевченка. У стінах селищного Будинку культури, де відбулося літературно-мистецьке свято, лунало «Вічне Шевченківське слово». Школярі Боронявської, Велятинської, Вишківської, Стеблівської, Сокирницької, Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ракоської ЗОШ І-ІІ ступенів майстерно декламували твори Кобзаря, співали пісні, споглядали репродукції картин, намальовані Т.Шевченком. Учні Вишківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» ім. Ф.Келчеі читали поезію видатного сина України двома мовами: українською та угорською.

До присутніх звернулась завідувач методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА  О. Пригара, яка сказала: «В історії світової культури є безсмертні імена. До них належить і ім’я великого сина українського народу, геніального поета, художника і мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Своїми пристрасними творами, палкою любов’ю до України, незламною вірою у світле майбутнє людства Т. Г. Шевченко здобув всесвітню славу. Це не просто ім’я людини, а символ любові до рідного краю, символ волелюбності, сміливості й чесності, що не боїться жодних випробувань та заборон. Це людина–епоха в історії української літератури, масштабність і велич якої є дійсно неперевершеною…». Оксана Михайлівна вручила грамоти відділу освіти, молоді та спорту юним виконавцям.

Вітаючи учасників заходу, Я.І.Гайович, Вишківський селищний голова, зауважив, що творчість Великого Кобзаря залишається і сьогодні, як ніколи, актуальною. Ми й надалі маємо докладати  спільних зусиль з тим, щоб захиститу нашу країну, її суверенітет і територіальну цілісність. Ми й надалі маємо боротися, щоб захистити вибір українського народу жити «в сім'ї вольній», його прагнення бути частиною єдиного європейського простору.

На завершення заходу всі присутні поклали живі квіти, вінки до підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченку, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря.