Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

Віртуальна подорож музеями України у гуртках МАН ХРЦНТТУМ Хустської РДА

До кінця навчального року залишились два тижні, а це говорить про те, що для учнів настала «гаряча пора» написання і перевірки контрольних робіт за шкільною програмою. Часу для відпочинку в молоді суттєво бракує, а для екскурсій – тим паче (ще й карантин заважає). Навчання в гуртках Хустської районної філії МАН також досить насичене, оскільки тут вихованці поглиблено вивчають певні предмети і ближче знайомляться з науковими фактами.

Та у нас є невеличка відмінність від шкільної програми – ми не виставляємо учням тематичних оцінок, хоча проміжний контроль здобутих знань проводимо часто. Незважаючи на відсутність 12-ти бального оцінювання, наші гуртківці завжди багато і плідно працюють (так вимагає навчальна програма МАН), але не сьогодні, сьогодні ми відпочиваємо від навчання та отримуємо естетичну насолоду від побаченого. Як правило, у кінці навчального року учні здійснюють пізнавальні екскурсії, які залишають певні позитивні відгуки в їхній свідомості. Оскільки карантинні умови не дозволяють нам очно відвідати пам’ятки культури та мистецтва, тож пропонуємо вам зробити це дистанційно разом із вихованцями гуртків МАН: «Літературознавство та фольклористика»  (кер. Людмила Булак), «Мистецтвознавство» (кер. Мацканюк О.М.) та «Історія України» (Шимон В.І.).

Запрошуємо всіх, хто бажає насичено і цікаво провести час, відвідати віртуально Музеї України за покликанням: https://museum-portal.com/ua/index . Тут ви зможете насолодитись виставковими залами Львівського національного університету імені Івана Франка (https://museum-portal.com/ua/museum/lvivskiy-natsionalniy-universytet-imeni-ivana-franka). Діяльність Університету побудована на засадах збереження української культури і традицій, розвитку національної свідомості та ідентичності. ЛНУ імені Івана Франка – це класичний вищий навчальний заклад із потужними науковими школами, давніми традиціями та сучасними інноваційними підходами. У Національному музеї Тараса Шевченка (https://museum-portal.com/ua/museum/national-museum-of-taras-shevchenko) зможете познайомитесь із творчим доробком та життєвим шляхом академіка Імператорської академії мистецтв, українського художника, поета, філософа та громадського діяча. Ідея створення Музею з’явилася одразу після смерті поета, коли його друзі почали ретельно збирати все, що було пов’язано з ним і його творчістю. Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя, який є перлиною туристично-рекреаційного кластеру «Гоголівські місця на Полтавщині», гостинно зустріне у гоголівській садибі усіх шанувальників творчості великого майстра слова за покликанням: https://museum-portal.com/ua/museum/national-museum-preserve-of-n-v-gogol. Варто зазначити, що Міністерством культури України гоголівський маршрут включений до переліку державних туристичних маршрутів.

Позаяк навчання в гуртках МАН вимагає опрацювання багато наукової літератури, ми не могли оминути найбільшу бібліотеку України Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського, яка заснована 2 серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави, а з 1988 року носить ім'я В.І. Вернадського: https://museum-portal.com/ua/museum/natsionalna-biblioteka-ukrainy-im-v-i-vernadskogo. Цікавим є те, що згадана бібліотека – головний науково-інформаційний центр держави, яка входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу.

Це лише невеликий перелік місць, які можна відвідати, не виходячи із дому. Гайда із нами, у нас цікаво і пізнавально. Переходьте за покликаннями, вказаними вище, і насолоджуйтесь експонатами, які вражають. Сподіваємось, що вам сподобається. Долучайтесь!!!

   

   

   

   

   

   

 



« повернутися до списку новин