Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

Міжнародний День людей з інвалідністю

 Щороку на початку грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Люди із інвалідністю, так само, як і всі інші мають право повноцінно жити, отримувати гідну освіту і робочі місця, бути в суспільстві і відчувати себе потрібними людьми.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Адже відомо, що люди з інвалідністю стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох інших.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Багато людей мають різні порушення здоров'я в якийсь момент в їхньому житті. Різниця в тому, що в більшості випадків погіршення здоров'я не заважає повноцінно функціонувати, брати участь у житті спільноти.

Тож хочеться побажати їм витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності усі плани та задуми на майбутнє.« повернутися до списку новин