Міжнародний день людей похилого віку

Золота осінь дуже щедра на особливі дати. На початку жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений з 1991 року Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні це також і День ветерана.

День людей похилого віку – особливе, тепле свято, коли вшановують представників старшого покоління, адже воно заслужене щирою працею, багаторічним досвідом. У цей день вшановуються не тільки наші батьки, бабусі й дідусі, а й усі громадяни похилого віку, особливо ті, які потребують уваги від молодого покоління.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Адже День літньої людини – це і привід зосередитися на вирішенні проблем літнього покоління.

Святкові заходи на День літньої людини в різних країнах дуже різняться. Це фестивалі та різноманітні концерти, театральні вистави та благодійні виставки, різноманітні вечори відпочинку, чаювання, танці, екскурсії, конгреси і конференції на захист прав літніх людей. У розвинених країнах багато, а особливо діти, повсюдно, хто як може, виявляють свою повагу людям старшого покоління. Представниками бізнесу для них влаштовуються знижки в магазинах і на різні послуги. Проводяться дії з підтримки тих, хто вже не може сам про себе потурбуватися. Їм намагаються подарувати те, від чого на душі стає приємно, те, що надає життю сенсу і чарівності. Усі намагаються приділяти увагу нашим улюбленим бабусям і дідусям.

Літній вік людини – зовсім не означає, що він вже на багато що не здатний. Навпаки, більшості літніх людей властиві досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальна гнучкість і толерантність.

Щиро бажаємо всім представникам похилого віку та ветеранам міцного здоров’я, довгих років щасливого життя, ясного мирного неба, добра та залишатися в душі та серці завжди молодими, бадьорими і веселими.

Будьте завжди оточені любов’ю та повагою рідних та близьких!