Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

Маловідомі факти про Тараса Шевченка

 9 березня виповнюється 207 років з дня народження Великого Кобзаря, генія українського нараду — Тараса Шевченка. Про життя та діяльність цього славетного майстра написано багато книжок. Та в біографії Кобзаря є й цікаві факти, відомі далеко не всім, зате вони повною мірою розкривають багатогранність характеру і таланту митця.

У 1861 році Тарас Григорович за власні кошти видав Буквар. Книга вийшла накладом у 10 тис. примірників і була призначена для вивчення грамоти у безкоштовних школах.

Освіта митця — всього 2 класи. Здобував він її у церковно-приходській школі, проте поету вдалося створити одну з найбільш популярних книг української класичної літератури.  Мова йде про «Кобзар», який було перевидано понад 8 мільйонів разів. У Черкасах навіть створено цілий музей, присвячений цій віршованій збірці.

Поезію нашого майстра слова перекладено більше ніж ста мовами світу. Серед них — японська, корейська, арабська і міжнародна мова есперанто.

У Шевченка є дві могили: на Смоленському кладовищі в Петербурзі, місті, в якому  він помер і був спочатку похований, та в Каневі. До Канева труну із тілом перевезли через два місяці після смерті поета, відповідно до його заповіту.

Іменем Шевченка названо багато населених пунктів та географічних локацій по всій планеті. Тільки в Україні — 164 назви. Окрім того, на честь Кобзаря названа гірська вершина Північного Кавказу (висота 4200 м), морська протока в Аральському морі та навіть кратер на Меркурії, діаметр якого — 137 кілометрів.

У світі встановлено аж 1384 пам’ятники Шевченку, з них в Україні — 1256. Інші монументи нашого поета прикрашають міста в Бразилії, Китаю, Америки.  « повернутися до списку новин