Фото: сила говорити кадрами

Фотографія – це мистецтво однієї миті, тому воно завжди актуальне. Але тільки справжній художник здатен показати в цій миті цілий світ. Сучасна фотографія, безсумнівно, найбільш яскрава епоха цього мистецтва.

З кожним роком вона пропонує нові художні образи і прийоми, формує нову мову і напрямки – від концептуального до вуличного. Актуальне фотомистецтво наповнюється сучасною філософією, досліджує теми інших культурних просторів. І тому воно цікаве глядачам, бо через кадр можна передати сюжетний твір й заглибитися в роздуми.

Нинішня юнь, підлітки і молодь, роблять крутезні знімки для соцмереж, де їх годинами розглядають, щоб розгадати композицію, яка викликає емоції від побудованого змісту, що розповідає про щось важливе.

Завдяки Фундація Дарини Жолдак вихованці гуртка МАН «Літературознавство» Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник Олена Яцьканич- Шарга) 17 жовтня 2020 року з 11:00 до 13:00 у KooperativHub в Арена Сіті у партнерстві з The Gate Agency, на платформі ZOOM брали онлайн участь в iнтерактивній зустрічі для підлітків із проєктної фотографії «Фото: сила говорити кадрами».

Юні фотомитці прослухали короткі лекції від експертів фотоагентства The Gate Agency, а також дізналися про саме найважливіше фотографії під час портфоліо-рев’ю, в якому відбіркова комісія – фотографи та креативні спеціалісти The Gate Agency: Григорій Веприк, (фотограф, засновник), Сергій Коровайний (документальний фотограф, член агентства), Катерина Сенченко (фотограф, креативна директорка) розбирали фотографій учасників і давали практичні поради, як зробити знімки виразнішими.

Дуже приємно , що фотографії Яцьканич Ірини (8 кл.), Яким Евеліни (8 кл.), Кузьми Валерії (8 кл.), вихованок гуртка ХРЦНТТУМ Хустської РДА, потрапили для розгляду портфоліо-рев’ю на заході в Арена Сіті (фото, подані нижче, висвітлюють перебіг події у Києві, а також є їх власними роботами).

Велика подяка Фундації Дарини Жолдак, яка підтримує творчу молодь, та пані Ірині /IrynaLynova/, координаторці проєктів Фундації Дарини Жолдак, за оперативну організацію зустрічі в ZOOM наших учасників. Дякуємо дуже і бажаємо , щоб такі проєкти розширяли свої горизонти, адже інколи ми в кадрі бачимо більше, аніж вживу. Успіхів у всіх починаннях! P.S. Щойно стало відомо, що одну з учасниць, Яцьканич Іринку, запросили в студію The Gate Agency для професійного майстер-класу з найактивнішими учасниками. Подія відбудеться на початку листопада. Добре було б не проґавити такий шанс. /за О.Яцьканич/

Приємно з того, що керівник гуртків МАН ХРЦНТТУМ Хустської РДА Олена Яцьканич- Шарга не залишається осторонь педагогічних інновацій і веде за собою учнів. Олено Іванівно, маєте легку руку, бо Ваші ініціативи ведуть гуртківців до успіху. Честь вам, колего!