Практичні психологи освітніх закладів району знайомилися із системою роботи практичного психолога Нижньобистрівської гімназії.

Росоха Світлана Юріївна – практичний психолог Нижньобистрівської гімназії, яка є і головою творчої групи працівників психологічної служби району, представила колегам свій досвід роботи з професійної орієнтації учнів школи.

Адже, життєва компетентність здобувача освіти - уміння вчитися впродовж життя, визначена у Концепції Нової української школи і передбачає формування вміння вибудовувати свою освітньо-професійну траєкторію.

Тому завдання профорієнтаційної роботи у сучасній школі полягає не тільки в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, а й у вихованні спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння аналізувати свої здібності, співставляти їх з вимогами певної професії, планувати власну траєкторію оволодіння професією, розвивати власні професійно важливі якості особистості.

Вибір професії, яка відповідає інтересам і нахилам особистості молодої людини, – завдання складне. Воно не завжди під силу підлітку, тому треба постійно, цілеспрямовано допомагати формуванню інтересу і любові до певного виду професійної діяльності. Важливо і те, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, актуальних в місті, районі, регіоні. Для цього потрібно кваліфіковане інформування, поступове та цілеспрямоване ознайомлення зі світом професій за сучасними профорієнтаційними методиками – про все це розмірковували шкільні психологи на своєму заході.

Світлана Юріївна ознайомила присутніх колег і із особливостями своєї роботи і в інших напрямках, що вимагає професія психолога. Поділилася і  спільною роботою всього педагогічного колективу гімназії, адміністрації школи  заради розв’язання педагогічних ситуацій у процесі взаємодії з дітьми, виховання яких відбувається поза родиною.

Реалізація прав дітей, позбавлених батьківського піклування, - у створенні належних умов проживання, різнобічного розвитку, виховання, здобуття певного рівня освіти, професійної орієнтації та підготовки їх до самостійного життя та праці.

Директор КУ ,,ІРЦ Хустської РР” Людмила Борисевич