Ушанували Кобзаря

Спадок, який створив Тарас Шевченко понад 2 століття тому, став джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. Завдяки креативному підходу та свіжому погляду, безліч текстів, образів, картин Кобзаря отримали друге життя у 21 столітті. Тому 206-й день народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

Щороку на початку березня у смт. Вишково Хустського району до пам’ятника Кобзареві традиційно відбувається районне свято „Уклін тобі, Кобзарю” із покладанням вінків та живих квітів видатному поетові. Прийшли вшанувати митця близько сотні вишківчан, зокрема Я.І.Гайович, Вишківський селищний голова,  колективи освітніх закладів району, школярі, маленькі дошкільнята та небайдужа громадськість.

Ймовірно, що і сам поет навряд чи міг уявити, що через двісті років він стане сучасним кумиром, по всьому світу тисячі українців вшановуватимуть його пам'ять, а його твори лунатимуть по-новому. Школярі  Велятинської, Вишківської, Стеблівської, Сокирницької, Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ракоської ЗОШ І-ІІ ступенів майстерно декламували твори Кобзаря, співали пісні. Насолоджувались спогляданням хореографічного номеру «Тополя» у виконанні учнів Велятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні Вишківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» ім. Ф.Келчеі читали поезію видатного сина України двома мовами: українською та угорською. Учениця Вишківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 вкотре довела світову велич Т.Шевченка, продекламувавши «Заповіт» англійською мовою.

Вітаючи учасників заходу, Ярослав Гайович зауважив, що у світі налічується 1384 пам’ятників Кобзареві. На території України нараховують 1256 монументів і один із них знаходиться у Вишкові, у поліетнічному середовищі. Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до нашого рідного краю. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього. Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!»