Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

З 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція ,,16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 

Ось і в загальноосвітніх закладах Хустського району дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

На виконання Плану заходів з проведення Національної кампанії ,,Стоп насильству!" затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 року № 2154-р, розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 р. № 1393-р "Про затвердження плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року", наказу Міністерства соціальної політики "Про запобігання та протидію домашньому насильству" від13.03.2019 N 369/180, у освітніх закладах Хустського  району здійснюються заходи із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиноює порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Проходить під гаслом: ,,Розірви коло - зупини насильство”. 

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом  

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Раз добром нагріте серце—вік не охолоне. 

(Т.Шевченко)

28 листопада 2019 року в Кошелівській ЗОШ I-II ступенів (Руня)з учнями 9 класу було проведено тренінгове заняття з теми: ,, Скажемо насильству – STOP!". На захід були запрошені практичні психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх закладів Хустського району. Директор школи Данилець Ганна Петрівна ознайомила присутніх з історією навчального закладу, педагогічним колективом, а також розповіла про здобутки та  досягнення учнів та педагогів школи.

Тренінгове заняття ,,Скажемо насильству – STOP" було присвячене проблемам виникнення та шляхам попередження і подолання насильства в сім`ї, в школі та за її межами, підвищення рівня культури сучасної людини. Майстерно провела його практичний психолог і одночасно соціальний педагог школи Дулкай Олена Іванівна.
В ході тренінгового заняття учні визначалися   з причинами та наслідками випадків насилля у шкільному середовищі, в сім’ях, суспільстві. Психолог наголосила, що не можна замовчувати цю проблему, а потрібно завжди реагувати на випадки насильства.  А в розв'язанні проблеми застосовувати взаємодію дітей, педагогічних працівників, батьків  із іншими установами та службами.

Цікавим та захоплюючим був виховний захід у 5 класі "Подорож у країну Доброти", проведений педагогом-організатором Прокоп Мариною Юріївною. Учні мандрували  казковою країною і в своїх розповідях, пісеньках, танці наголошували, що доброта – це  найцінніший людський скарб.
Марина Юріївна нагадала присутнім, що  у світі є й інші людські почуття, вічні цінності людини: любов, повага, чесність, милосердя, взаємодопомога. Їх не придбаєш у магазині, їх ні в кого не позичиш, їх просто можна виховати і виростити в собі. Кожному під силу навчитися бути добрим, людяним, милосердним, ми всі можемо стати кращими.

Людмила Петрівна відмітила, що добрі, щедрі  вчинки роблять нас щасливішими і навіть здоровішими, зміцнюють соціальні зв'язки (адже люди завжди будуть вам вдячні за приємний подарунок).

   Наприкінці тренінгу практичні психологи та соціальні педагоги району розповіли про заходи, які вони вже провели зі своїми учнями в рамках Всеукраїнської кампанії ,,16 днів проти насильства" у школах і які будуть проводити на далі впродовж всієї кампанії. А також подякували Дулкай Олені Іванівні за плідну роботу  на посаді практичного психолога, за вдало проведене заняття, дирекції та педагогам Кошелівської ЗОШ І-ІІ ст. за професіоналізм, змістовний та корисний захід для всіх учасників та за дружню й теплу атмосферу.


                                           Борисевич Л. П. – директор ,,ІРЦ №1 Хустської РР".

   

   

 

 Тиждень права у загальноосвітніх закладах Хустського району, як продовження кампанії "16 днів проти насильства"

 5 грудня– у Всесвітній день волонтера (добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку)  на базі  Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар в рамках продовження кампанії "16 днів проти насильства" Василина Михайлівна Попадинець, директор школи, познайомила учасників з основними напрацюваннями та досягненнями вчительського колективу школи. Присутні на  семінарі працівники психологічної служби освітніх закладів району та фахівці інклюзивно-ресурсного центру Хустської районної ради мали змогу ознайомитися із системою роботи практичного психолога школи Шутко Марії Петрівни з попередження проявів насильства та проявів булінгу в дитячому колективі. З учнями  4 класу був проведений тренінг, на якому діти  формували нетерпимість до проявів агресії, розвивали співчутливе ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги. Наприкінці тренінгового заняття учні пояснювали, що таке булінг; розробляли стратегії його подолання; демонстрували емпатію до жертв насилля, уміння припиняти булінг та називали до кого звертатися по допомогу. А найважливішою роллю соціального педагога у загальноосвітньому закладі визнається роль посередника між дитиною і суспільством. Соціальний педагог – посередник також у залученні школярів до волонтерського руху. Під керівництвом соціального педагога школи Чолан Марії Йосипівни учні 10 класу є активними агітаторами за здоровий спосіб життя, профілактики серед школярів тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів, ВІЛ/СНІДу. Учні-волонтери Боронявської школи вміють пояснювати особливості поведінки в різних ситуаціях, формувати у учнів школи навички безпечної поведінки у довкіллі.

Людина – істота не лише біологічна, але і соціальна. Соціалізація людини, становлення ії особистості відбувається протягом всього життя. Головна мета діяльності працівника психологічної служби в освітньому закладі – саме формування особистості кожної дитини. Про це йшлося в презентації, яку представила директор "Інклюзивно-ресурсного центру Хустської районної ради" Людмила Петрівна Борисевич. Особистість – завжди продукт соціалізації. Особистість контролює свою поведінку, вона самостійна в своїх вчинках, але здатна за них відповідати.  (З повноюверсією презентації можно ознайомитися  на сторінці "Інклюзивна освіта").

 В кінці заходу працівники психологічної служби  району зробили  аналіз побаченого, поділились думками про проведений захід, запропонували заходи даної тематики, які застосовують у своїй педагогічній діяльності, визначали  особисті плани на майбутнє, прагнення творити і йти в ногу з часом заради розвитку своїх вихованців.

На завершення заходу відбувся молебен, який правів отець  Тарас Іванина, настоятель Боронявського монастиря у пам'ять жертв "чуми 21 століття" СНІДу.

 

Практичний психолог Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.

та "Інклюзивно-ресурсного центру Хустської райради" 

О. М. Василинець

   

   

   « повернутися до списку новин