День Соборності України

22 січня 1919 року на Софіївському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах "Універсалі соборності", зокрема, відзначалося: "Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна.

Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". Наступного дня Акт злуки майже одностойно був ратифікований Трудовим конгресом України.

Тож сьогодні, 22 січня 2020 року, ми відзначаємо 101 річницю Дня Соборності України!

З цієї нагоди, проведено урочисте зібрання за участі: в.о. голови Хустської районної державної адміністрації Михайла Мафтейовича Поповича, заступника голови районної ради Віктора Михайловича Сабадоша та заступника голови з питань діяльності виконавчих органів ради - керуючого справами виконавчого комітету Хустської міської ради Сабадоша Василя Михайловича, а також керівників всіх структурних підрозділів, організацій і підприємств та представників засобів масової інформації.

На святі виступили Даша Астаф'єва учениця школи мистецтв міста Хуст з віршем Василя Симоненко "Україні", та учні Драгівської дитячої школи мистецтв з літературно-музичною композицією "Я живу на рідній Україні".

Завершився захід покладанням квітів до пам'ятника Великого Кобзаря.

Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Флешмоб "Ми - українці!". Завантажити тут.