Готуємось до першого дня дитини у садочку

Що варто зробити заздалегідь аби першии? день у садку був для дитини гарним досвідом, а не стресом?

Команда підтримки реформ МОН підготувала рекомендаціі? для батьків щодо адаптаціі? дитини до дитсадка.

Щоб адаптація була простішою, варто починати і?і? ще до початку навчання.

За 1-2 місяці варто:

1. Розповідати про садок в ігровіи? формі або через казку. Пограи?те зі своі?м малюком и?ого улюбленими героями, змоделюи?те першии? день у садку: кого іграшка чи тваринка зустріне, з ким подружиться, які емоціі? відчуватиме.

2. Пояснювати розпорядок дня всієі? сім’і? та дати зрозуміти, чим заи?матимуться батьки, поки дитина в дитсадку. Для старших дітей актуальною може бути розповідь про те, що для малюків садок — це як робота для батьків.

3. Показати будівлю дитсадка та територію навколо нього. Кілька разів прои?тись цим маршрутом, погуляти поруч, щоб дорога до садка стала знаи?омою для дитини.

4. Говорити правду: не варто прикрашати діи?сність та обіцяти, що в дитини завжди буде дуже веселии? настріи? чи завжди буде улюблена і?жа. Розказувати, що буде цікаво, будуть друзі тощо. Проговорити, що емоціі? можуть бути різні: буде і радісно, а інколи і сумно.

5. Придумати ритуал прощання: обіи?ми, кулачок, гасло тощо.

6. Запевнити дитину, що Ви щодня забиратимете і?і? з дитсадку.