НУШ: педагогічні здобутки

IMG Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе!

Шановні колеги! Ви обрали професію вчителя початкових класів – одну з найважливіших і найскладніших педагогічних професій, яка вимагає від вас не тільки давати знання, а й докладати чимало зусиль, щоб розвивати, захищати, оберігати, наставляти, вміти розгледіти в кожному своєму учневі «золоте зернятко» і допомогти йому «прорости», виховати достойну людину.

Нова українська початкова школа очікує вчителя-партнера з високими людськими цінностями, педагога-гуманіста, який з любов’ю і повагою ставиться до дитини. Це ті необхідні риси, без яких учителеві робити в школі нічого. Щоб учителя поважали, щоб до нього тягнулися учні і батьки, він має бути насамперед високоосвіченою, компетентною, толерантною, висококультурною особистістю, яка знає більше, бачить далі, розгортає світоглядні горизонти учня й може навчити його чогось такого, чого не навчить інший.
Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів навчання, уміння творчо працювати, саме тому потрібно себе постійно удосконалювати.
Посібник призначений для викладачів педагогічних закладів вищої освіти, науковців, учителів-новаторів, аспірантів, магістрантів і студентів, які працюють або готуються працювати у сферах теорії й практики організації та здійснення освітнього процесу початкової школи. Сподіваємося, що він зацікавить усіх, кому не байдужа доля початкової освіти й наймолодших громадян України, хто шукає оптимальних шляхів до майбутнього й прагне працювати й жити творчо. Отже, реформа початкової школи – це, насамперед, реформа в людському мисленні, тобто кардинальна зміна ментальних моделей.
Успіхів вам, шановні колеги-педагоги, читачі, будівничі Нової української початкової школи!

Від автора