Раннє втручання

В Ужгороді  створено відділення раннього втручання при  Обласному центрі комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів. Тож, разом із медико-соціальним реабілітаційним центром «Дорога життя» родини, які виховують дитину з порушеннямиздоров’я, можуть отримати фахову допомогу. Ця система передбачає реабілітаційну роботу, яка спрямована на розвиток дитини та нормалізацію життя родини. У співпраці з сім’єю з дитиною займається команда спеціалістів у складі лікаря, фахівця з фізичної реабілітації, психолога, педагога, логопеда, соціального працівника. Раннє втручання не тільки сприяє розвитку дитини, але й допомагає дитині з особливими потребами та їїбатькам адаптуватися до життя в суспільстві.

Раннє втручання: назустріч новій парадигмі

Раннє втручання - це комплексна система послуг сім’ї, в якій народилася дитина з неповносправністю чи ризиком розвитку такої. Ця система послуг скерована на раннє виявлення, терапію, профілактику порушень розвитку дитини та   функціонування її в сім’ї.

Раннє втручання призначається для усіх дітей віком до 4 років, які мають ризик порушення у розвитку та їх сімей. Завдання раннього втручання-підвищити можливості батьків розвивати та виховувати свою дитину, впровадити допоміжні стратегії у режим життя сім’ї, допомагати родині та кожному з батьків знаходити й створювати власні ресурси, щоб справлятися з потребами дитини.

Сім’я забезпечує щоденне середовище, в якому дитина з особливими потребами росте та розвивається, тому саме сім’я знає потреби дитини, є первинним одержувачем послуг раннього втручання.

Більш детально за посиланням...

Анкета для батьків