Звітування

Пам’яті майстрів шкіряного м’яча…

У Хусті пройшов 25-ій турнір братів Філаків

Турнір був започаткований 25 років тому на честь знаних на Хустщині братів Михайла та Йосипа Філаків. Йосип Михайлович прожив 84 роки. Михайло Михайлович – 90. Після їх відходу в інший світ було прийнято рішення перейменувати турнір пам’яті братів Філаків. Отож, три дні поспіль (18-20 січня ц. р.) у спортивному залі Хустської ДЮСШ любителі футболу змагалися за призи турніру братів Філаків. Першими розпочали турнір юнаки 2004-2005 років народження. У змаганнях узяли участь 8 команд, зокрема вихованці тренерів Хустської ДЮСШ освіти, ДЮСШ «Нарцис» та ДЮСШ «Карпати», представники сіл Драгова, Копашнева, Данилова, Рокосова, смт. Вишкова, Ізи та міста Хуст.

У віковій категорії 2006-2007 р.н. у фіналі зустрілись учні ФК «Гірник» ДЮСШ «Карпати» Михайла Павлія та ДЮСШ освіти села Іза Віктора Вучкана. З рахунком 6:3 перемогу здобули рокосівчани. Їм відповідно вручено диплом першого ступеня. Вихованцям Віктора Вучкана вручено диплом другого ступеня. Бронзовими призерами стали вихованці Миколи Буковецького ДЮСШ освіти, які здобули перемогу з рахунком 3:0 над командою Данилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Михайло Гайович).

У віковій підгрупі 2004-2005 р.н. зустрілися команди ДЮСШ освіти (тренер Микола Буковецький) та ДЮСШ «Нарцис» (тренер Василь Форкавець). Основний час закінчився з рахунком 5:5. У післяматчевих пенальті з рахунком 2:1 перемогу здобули вихованці Миколи Буковецького. Їм вручено дипломи першого ступеня. ДЮСШ «Нарцис» на другому місці, футболістам вручено дипломи другого ступеня. Бронзовими призерами стали вихованці Михайла Павлія (ФК «Гірник» ДЮСШ «Карпати».

У турнірі серед дорослих взяли участь 12 команд. Шість годин тривав футбольний марафон. У фіналі зустрілися команди ФК «Оболонь» та ФК «Верховина» з м. Міжгір’я. Перемогу здобули оболонці з рахунком 5:3. Їм і вручено золоті медалі, дипломи першого ступеня, кубок та грошові призи. Відповідно команді «Верховини» з м. Міжгір’я вручено грошовий приз та дипломи другого ступеня. У півфіналі «Оболонь» зустрілася з командою «Родина», від якої виграла з рахунком 7:5. Відповідно команда Міжгір’я зустрілася з командою села Копашнева, від якої виграла з рахунком 6:2. Ігри проводились за олімпійською системою із вибуванням.

У нагородженні переможців узяли участь голова судколегії Ромео Буковецький, головний суддя Микола Буковецький, голова федерації футболу Хустщини та Олександр Товт, якому більше 80 років, і який у1963 році був капітаном команди хустян, які стали бронзовими призерами України серед колективів фізкультури під керівництвом тренера Йосипа Філака. Слід відзначити що Йосип Філак був першим головою спорткомітету Хустського району. За те що його брат був особистим водієм Августина Волошина відповідні радянські органи зняли його з даної посади. Після того він пішов на роботу у Хустський лісокомбінат, відповідного його брат Михайло більше 25 років був директором хустського лісозаводу. У свій час він прошов курси професійних тренерів по футболу у місті Празі.

Слід відзначити, що рівень майстерності серед юнацьких та дорослих команд піднявся на щабель вище минулорічних турнірів. Пройшла зміна поколінь на всіх рівнях. Футбол став більш швидкий.

Василь Деяк,

майстер спорту

на фото

фото 1. Команда «Гірник» ДЮСШ «Нарцис» 2006-2007 р.н. села Рокосова із своїм тренером Михайло Палієм