Відділ освіти, молоді та спорту Хустської районної державної адміністрації

Ділимось досвідом роботи

        24.05.2018 року було проведено нараду заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти Хустського району, щодо підсумків  виховної роботи у навчальних закладах за 2017/2018 н.р. та ведення ділової документації, що регламентує виховну роботу. У ході наради було розглянуто  перспективні й поточні питання виховної роботи  школи, раціональні та ефективні форми організації виховного процессу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Здоровий спосіб життя, запобігання поширенню тютюнокуріння, наркоманії та вживання алкогольних напоїв серед учнівської молоді

 

З метою вироблення цілеспрямованої системної роботи щодо формування у підростаючого покоління навичок здорового способу життя, запобігання негативних наслідків від вживання наркотичних, тютюнових та алкогольних виробів 25 квітня 2017 року проведено спільну нараду заступників директорів з виховної роботи, соціальними педагогами, практичними психологами закладів загальної середньої освіти Хустського району.

У засіданні взяли участь: Дубляк Василь Степанович - начальник ювенальної поліції відділу Хустського відділу поліції головного управління національної поліції в Закарпатській області, Яким Наталія Степанівна – заступник головного лікаря Хустського районного центру медико-санітарної допомоги, Вайнраух Любов Йосипівна - начальник служби у справах дітей Хустської районної державної адміністрації, Борисевич Людмила Петрівна, в.о. начальника інклюзивно - ресурного центру Хустської районної ради, Шевляков Олександр Олександрович - директор Рокосівської ЗОШ І – ІІІ ступенів.

Головуюча  наради, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Антал Любов Дмитрівна ознайомила всіх із порядком денним і відмітила, що відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти „Нова українська школа” на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, навчальний заклад має впроваджувати демократичну культуру через вироблення відповідних процедур для захисту прав дитини і  формування демократичних цінностей: захищати права дитини, стати місцем, безпечним для дитини, і йдеться не лише про фізичну безпеку, а й про атмосферу довіри і взаємоповаги, де немає насильства та дискримінації.

Превентивне виховання має бути цілеспрямованою системою заходів правового, психолого-педагогічного, соціально-медичного, освітнього, інформаційно-освітнього та організаційного характеру, спрямованих на формування позитивних соціальних установок, запобігання вживанню наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнокуріння, відвернення суїцидів та формування навичок у неповнолітніх до здорового способу життя

Аналіз правопорушень, вчинених неповнолітніми, свідчить, що основними причинами протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, хибна оцінка складних життєвих ситуацій тощо.

В результаті підведення підсумків наради було прийняте рішення:

1. Налагодити ефективне інформування відділу освіти, органів внутрішніх справ, служби у справах дітей, охорони здоров`я,  інших зацікавлених відомств, батьківської громадськості про скоєні злочини, правопорушення неповнолітніми та взаємодію щодо попередження учнівської злочинності, шкідливих звичок, жорстокого поводження з дітьми, алкогольного отруєння, формування здорового способу життя та дотримання чинного законодавства, спрямованого на захист суспільної моралі.

2. Пропонувати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування:

- посилити відповідальність батьків та осіб, що їх замінюють, за неналежне виховання дітей, порушення їх прав, жорстоке поводження, залучення до жебракування;

- запровадити обмеження щодо перебування неповнолітніх без супроводу батьків у вечірній час поза місцем проживання.

- вести контроль: щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім у розважальних об’єктах (кафе, барах, ресторанах, дискотеках, магазинах, АВС); розміщення торгівельних точок, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами з дотриманням відстані від навчальних закладів відповідно до вимог законодавства; недопущення надання дозволів підприємцям та юридичним особам на розташування торгово-розважальних закладів на відстані не менше 400 метрів від навчальних закладів;

- здійснювати рейди-перевірки підприємств торгівлі стосовно реалізації алкогольних, тютюнових виробів та рейди-перевірки перебування дітей у громадських місцях після 22.00 години, щодо відпуску їм алкогольних та тютюнових виробів.

 1. Керівникам закладів освіти:
  1. Забезпечити дотримання визначених законодавством обмежень щодо споживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів та тютюнових виробів, особливо в частині заборони їх споживання у закладі.
  2. Обговорювати на нарадах, колегіях, педагогічних радах у закладах освіти і методичних об’єднаннях  класних керівників ефективність діяльності педагогічних колективів щодо проведення роботи з питань формування здорового способу життя та шкідливого впливу на здоров’я дітей алкоголю, тютюну, наркотичних речовин і приймати відповідні рішення.
  3. Організувати педагогічну просвіту батьків з використанням сучасних форм і методів та активне залучення їх до профілактичної роботи щодо запобігання шкідливих звичок та залежностей.
  4. Розміщувати на інформаційних стендах у закладах загальної середньої освіти матеріали про шкідливі наслідки для здоров’я людини вживання тютюнових виробів, практичні поради щодо здорового способу життя, рекомендації щодо відмови від вживання тютюнових виробів.
  5. Забезпечити своєчасне виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих умовах, їх облік, систематичну перевірку умов утримання і виховання неповнолітніх та постійно проводити індивідуальну роботу з метою недопущення вживання та розповсюдження алкогольних і наркотичних засобів серед учнів.
  6. Вести чіткий контроль щодо відвідування занять учнями.
  7. Провести заходи щодо антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи із запрошенням представників громадських організацій, працівників охорони здоров’я, соціальних служб для молоді.
  8. Забезпечити систематичну роботу з батьківською громадскістю з питань виконання чинного законодавства України щодо відповідальності за збереження життя та здоров'я дітей.
  9. Проводити батьківські збори із залученням медичних працівників з питань просвіти та вироблення спільних дій щодо запобігання тютюнопаління та вживання наркотичних і алкогольних речовин серед учнівської молоді.

2.10. Організовувати і проводити рейди-перевірки щодо недопущення продажу дітям тютюнових та алкогольних виробів, дотримання продавцями законодавства з цього питання спільно із іншими структурними службами (за згодою).

2.11. Зібрати до 01.06.2018 року інформативні дані про розташування торговельних закладів, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами поблизу закладів освіти району.

3. Інклюзивно - ресурному центру Хустської районної ради організувати проведення практичних семінарів для практичних психологів і соціальних педагогів  з питань організації у закладах освіти роботи щодо запобігання поширенню тютюнокуріння, наркоманії та вживання алкогольних напоїв серед учнівської молоді  та проведення інформаційно-освітньої роботи.

 

Рошко Мирослава Михайлівна, ЗДВР Вишківського навчально-виховного комплексу „загальноосвітнього навчального закладу І – ІІІ ст. – дошкільного навчального закладу” імені Ференца Келчеі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сучасні підходи

до профілактичної роботи з девіантної поведінки учнівської молоді

 

14.03.2018 року проведено спільну нараду заступників директорів з виховної роботи та соціальними педагогами закладів загальної середньої освіти Хустського району „Про сучасні підходи до профілактичної роботи з девіантної поведінки учнів” за участі начальник служби у справах дітей Хустської районної державної адміністрації Вайнраух Л.Й., методисти районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Прокопцянич І.М. та Подолей Н.М., в.о. начальника інклюзивно - ресурного центру Хустської районної ради Борисевич Л.П.

Мета наради: вироблення цілеспрямованої системної роботи з питань соціального захисту, профілактики злочинності та правопорушень серед учнів, надання методичної допомоги із зазначених питань педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти району. Формування у дітей підліткового віку імунітету до негативних впливів оточуючого середовища, попередження асоціальної спрямованості, їхньої антигромадської поведінки і перебудови ставлення учнів до оточуючої дійсності в процесі перевиховання.

З висвітленням питання про профілактику девіантної поведінки учнівської молоді виступила в.о. начальника інклюзивно - ресурного центру Хустської районної ради Борисевич Л.П.

Про особистністний підхід у роботі з підлітками, схильними до девіантної поведінки поділилася Фізер Т.І., голова постійно – діючого семінару заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти Хустського району.

Вайнраух Л.Й., начальник служби у справах дітей Хустської районної державної адміністрації, наголосила учасникам наради щодо взаємодії закладів освіти та служби у справах дітей Хустського району з питань подолання дитячої бездоглядності та правопорушень.

Про реалізацію районної Програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016 – 2020 роки розповіла головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Хустської районної державної адміністрації Антал Л.Д., ознайомила присутніх з інформативними матеріалами та підвела підсумки наради.

                                                                                                                                    

Фізер Тамара Іванівна, голова постійно – діючого семінару заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти Хустського району

                 

                  

                

                 

                                                                                                           

 

 

 

 

 

Семінар на тему "Хмарні сервіси на уроках інформатики"

Семінар - практикум для ЗДНВР "Інноваційні підходи до організації та проведення педагогічної ради"

Семінар щодо атестації професійних закладів.