Відділ освіти Хустської районної державної адміністрації

Центр позашкільної роботи

Підсумки діяльності закладу в 2020 - 2021 н.р. та завдання педколективу щодо підвищення якості навчально-виховного процесу в 2020 - 2021н. р.

4 вересня проведено педагогічна рада працівників Хустського районного Центру позашкільної роботи на тему: "Підсумки діяльності закладу в 2019 - 2020 н.р. та завдання педколективу щодо пітвищення якості навчально-виховного процесу в 2020- 2021 н.р." . Відповідно теми висвітлені питання:

  • Педагочіний аналіз роботи ЦПР за 2019 - 2020 н.р. .
  • Комплектація гуртків. Особливості оформлення гурткової документації.
  • Залучення дітей у гуртки Центру позашкільної роботи з малозабезпечених, сиріт, напівсиріт, неповних сімей, дітей схильних до правопорушень та дітей, які стоять на внутрішньому обліку.
  • Затвердження плану роботи на 2020 - 2021 н.р. .

На нараді виступили Антонюк Ганна Іванівна директор Хустського районного Центру позашкільної роботи, Керестей Тетяна Вікторівна заступник директора ЦПР, методисти: Петраш Світлана Михайлівна, Фадорюк Ганна Василівна, Угляй Наталія Іванівна та культорганізатор Бонь Олеся Василівна.

Під кінець педагогічної ради були прийняті рішення та затверджено план роботи установи на 2020 - 2021 навчальний рік.

Юні екскурсоводи «Музею хліба» Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. - переможці І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів

 „Край, в якому я живу”

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації 01 лютого 2020 року відбувся І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти „Край, в якому я живу”, в якому взяли участь юні екскурсоводи „Музею хліба” Нанківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Хустської районної державної адміністрації Закарпатської області (директор Грицак М.О.).

Журі, переглянувши виступи учасників конкурсу, відмітило, що юні екскурсоводи показали достатньо високий рівень підготовленості до проведення тематичної екскурсії музеєм закладу освіти за визначеними Умовами конкурсу тематикою та напрямками.

Підвівши підсумок виступів екскурсоводів, журі визначили переможців конкурсу.

Надзвичайно приємно, що екскурсійна група „Музею Хліба” Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. у складі: Тетяни Русанюк, керівника музею, та екскурсоводів Тетяни Мороз, Михайла Плиски, отримали І місце у тематичному напрямку Галузеві музеї.

З 20 – 22 березня цього року вони візьмуть участь у ІІ (Всеукраїнському) турі конкурсу, який пройде в м. Миколаєві, з чим ми їх і вітаємо.

Світлана Петраш,

заступник директора

Хустського районного

Центру позашкільної роботи

"Педагогічна майстерність та професійна компетентність педагога-організатора"

"Робота педагога - це творчість, а не буденне наштовхування в дітей знань". Справжній вчитель - майстер не може жити без творчості, повторюючи одне й те саме все своє життя. Тільки творчий педагог може розвинути творчі можливості, творчі здібності дітей."

В.Сухомлинський

Сучасна школа чекає нового вчителя, який має високу фахову кваліфікацію та професійну культуру, здатний об'єктивно осмислювати педагогічні явища й факти, критично оцінювати й творчо сприймати педагогічну дійсність. Високі вимоги до сучасного педагога зумовлені об'єктивними потребами суспільства, новими завданнями, які ставить перед нами життя.

Процес оновлення неможливий без вдосконалення професійної компетентності учителя - усвідомлення себе як інноваційної особистості шляхом самоаналізу власного "Я", відходу від стереотипів, відкритості до нового досвіду і готовності до змін. Нинішній школі потрібен педагог-психолог, дослідник, науковець, актор, здатний креативно вирішувати професійні завдання, співпрацювати з іншими та вести за собою. Одним словом той, хто любить і розуміє дітей.

27 серпня 2019 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи було проведено районний семінар педагогів-організаторів на тему: "Педагогічна майстерність та професійна компетентність педагога-організатора." На семінарі були розглянуті такі питання:

1. Планування виховної роботи в школі на 2019-2020 н.р.

2. Модель професійної компетентності педагога-організатора. Посадові обов'язки.

3. Впровадження інноваційних технологій в професійну діяльність педагога - організатора з метою підвищення педагогічної майстерності.

4. Роль творчої ініціативної групи педагогів-організаторів у формуванні ціннісної культури виховного процесу.

 

"Свято талантів" Творчий звіт вихованців Центру позашкільної роботи

30 травня 2019 року вже традиційно, приурочино до Дня захисту дітей в Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбувся творчий звіт вихованців "Свято талантів". На святі зібрались талановиті та творчі учні - вихованці Центру позашкільної роботи, які з гордістю поділились своїми здобутками, досягненням та знанням за 2018-2019 навчальний рік.

   

   

   

   

   

   

   

   

 

«Сьогодення та майбутнє податкової та митної служби» та «Податкова абетка»- 2019 р.

28 травня 2019 року в Головному управлінні Державної фіксальної служби у Закарпатській області на чолі з державним інспектором з організованого забезпечення Хустського управління ГУДФС (Головного управління Держвної Фіксальної Служби) – Кошан Іриною Юріївною, методистом Хустського районного Центру позашкільної роботи – Федорюк Ганною Василівною та керівниками гуртків Хустського районного ЦПР – Бонь Олесею Василівною, Дудашем Михайлом Івановичем та гуртківцями - переможцями першого (обласного) етапу конкурсу ІІ Всеукраїнського мистецького конкурсу "Сьогодення та майбутнє податкової та митної служби" для 5-9 класів та "Податкова абетка" для 1-4 класів у номінаціях декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва нагорорджені дипломи та цінними призами (планшети, фарби, альбоми для малювання) гуртківці.

   

   

   

   

 

 

Обласний фестиваль-конкурс "Воскресни, писанко!"

Кажуть історія - це вічність, а його культура - це той великий скарб, національне надбання, що передається від покоління до покоління, примножується, збагачується. Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та вірувань, які на сучасному історичному етапі знову набувають популярності. Звичаї, що дісталися нам у спадщину від дідів - прадідів, не втратили свого значення й сьогодні.

Обласний фестиваль "Воскресни писанко" в Ужгороді проводять вже п'ятий рік поспіль. 18 квітня 2019 року на головній площі, перед будівлею Закарпатської ОДА розгорнули справжнє Великоднє містечко: 55 писанкових композицій і дерев.

Кожна з них налічує щонайменше 200 писанок. Загалом на фестивалі-ярмарку експоновано понад 5 тисяч писанок, їх привезли з всіх районів області. Кожен представляє традиції писанкарства свого регіону. Така багатогранітність робіт свідчить про талант дітей та педагогів, а ще про те, що закарпатці бережуть свої традиції, цікавляться ними і популярисують їх.

Разом з педагогами діти зібралися, аби вшанувати символ свята Великодня - писанку.

Відділ освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації на конкурсі представляла команда Хустського районного Центру позашкільної роботи разом із своїми вихованцями. До складу якої входили: Антонюк Ганна Іванівна - директор, Петраш Світлана Михайлівна - заступник директор, методист - Федорюк Ганна Василівна, керівник гуртків "Народні промисли" на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бонь Олеся Василівна та " Образотворче мистецтво" на базі Данилівського НВК - Дудаш Михайло Іванович, а також вихованці гуртків - Данко Аліна, Дівинець Неля, Дівинець Вікторія та Улянова Вероніка (гурток "Прикладні мистецтва" на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Петраш С.М.), Хланта Діана та Покришка Богдана (гурток "Прикладне мистецтва" на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Федорюк Г.В.).

Крім представлення самих писанок педагоги та їх вихованці проводили ще й численні майстер-класи з виготовлення писанок. Десятки технік учасники могли опанувати просто неба.

Майстер-клас із виготовлення писанки у техніках "Квілінг" та "Мотанка-зернівка", показала - Петраш Світлана Михайлівна, заступник директора, керівник гуртка "Прикладні мистецтва".

Майстер-клас із виготовлення писанки у техніці "Канзаші", показала - Федорюк Ганна Василівна, методист, керівник гуртка "Прикладні мистецтва".

Організатори заходу визначили переможців у трьох номінаціях серед місцевих органів управління освітою, професійно-технічних та навчальних закладів обласного підпорядкування. Призерів та учасників урочисто нагородили в рамках концертної програми.

Тих, хто ще не встиг побачити виставку організатори запрошують її переглянути. А триватиме "Воскресни, писанко!" до 7 травня.
 

    

   

   

    

   

 

 

На базі Хустського районного Центру позашкільної роботи з 18 березня до 8 квітня проходив І (районний) етап Пятого обласного фестивалю-конкурсу "Воскресни, писанко!" Сотні писанок, писанкових атрибутів та рушників із усієї Хустщини виготовлені дитячими руками з використанням старовинних та сучасних технік, представлені на виставці, яка оформлена в приміщенні установи. На виставці представлено близько 600 експонатів із шкіл Хустського району та гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи.

Підведення підсумків районного конкурсу буде проведено 8 квітня 2019 року.